1170 zł
cel 7720 zł

9
wspierających

Dofinansowanie przyjazdu młodzieży z Ukrainy na ŚDM 2016 w Krakowie

Przy salezjańskiej parafii Świętego Piotra w Odessie na Ukrainie działa świetlica dla dzieci i młodzieży, czyli oratorium. Grupa wolontariuszy ,,Don Bosco” zajmuje się pomocą biednym rodzinom, rozdając im odzież i meble. Uczestniczą w kołach biblijnych, śpiewają w chórach. Na terenie parafii mieści się także bursa studencka i duszpasterstwo akademickie.

Obecna, trudna sytuacja na Ukrainie przyczyniła się do powstania kryzysu politycznego, finansowego i ekonomicznego w kraju. Wiele osób żyje tam na granicy ubóstwa. Jedni utracili pracę, inni bezskutecznie jej poszukują.

Projekt nr 487 zakłada sfinansowanie biletów dla 25 młodych osób na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Młodzież z Ukrainy podejmowała różne akcje, aby zgromadzić fundusze na podróż pociągiem do Polski. Pomagali w pracach przy parafii, sami robili pocztówki, a następnie je sprzedawali na Boże Narodzenie, tak samo palmy na Niedzielę Palmową. Wciąż jednak nie udało im się uzbierać całej potrzebnej kwoty.

W Odessie, która liczy milion mieszkańców, katolicy stanowią 0,5%. Jest to jeden z powodów, dla którego salezjanie pragną, aby młodzież z Ukrainy wzięła udział w Światowych Dniach Młodzieży. To dla nich szansa, aby doświadczyć, że nie są garstką katolików, ale należą do wielkiej wspólnoty Kościoła Katolickiego. Spotkanie w Krakowie z Ojcem Świętym i z młodymi ludźmi z różnych krajów świata z pewnością umocni ich wiarę.

Odpowiedzialny za projekt jest Ks. Vitalij Krivitsky SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobrodzieje!

Bardzo dziękujemy za pomoc, którą od Was otrzymaliśmy. Dzięki temu młodzież z naszej parafii oraz z Centrum Don Bosco w Odessie mogła uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. W Rzeszowie podczas Dni w Diecezjach zobaczyliśmy, jak serdeczni i gościnni są ludzie w Polsce i jakie wielkie mają serca. W Krakowie mieszkaliśmy przy seminarium salezjańskim na ul. Tynieckiej i tam również doświadczyliśmy gościnności, opieki i troski ze strony Salezjanów.

Nasza młodzież zobaczyła, jak wielki jest Kościół Katolicki, jak dużo jest młodych takich jak oni, co wierzą w Chrystusa i kochają Kościół. Wierzę, że teraz będą z nowym zapałem angażować się w życie Kościoła w Odessie, a ich wiara i życie duchowe umocnią się.

Pamiętamy o Was w modlitwie i dziękujemy z całego serca.

s. Anna Zainchkovska FMA
opiekun grupy na ŚDM z Odessy

Największe wrażenie zrobiło dla mnie poświęcenie wolontariuszy i rodzin, które nas przyjęły. Podczas pobytu w Polsce Pan Bóg obdarzył nas wieloma łaskami. Szczęśliwi wróciliśmy do domu, aby świadczyć o tym, czego doświadczyliśmy.

Maryna Kutsolabska

Wrażenia po ŚDM? Najwspanialsze! Podczas modlitwy odnalazłam pokój, teraz chcę rozwijać się duchowo, poznawać Boga i zadanie, jakie ma dla mnie. Spotkałam wielu niesamowitych ludzi z różnych krajów. Serdecznie dziękuję wszystkim, za pośrednictwem których Bóg pomógł nam pojechać na ŚDM!

Karina Kulesh