51948 zł
cel 50736 zł

333
wspierających

Wsparcie edukacji ubogich dzieci z Fianarantsoa

Dzielnica Ankofafa znajduje się na peryferiach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Jej mieszkańcy przybyli w większości z okolicznych wiosek w poszukiwaniu pracy. Wiele rodzin żyje w trudnych warunkach. 60% z nich dotyka problem ubóstwa, który odbija się szczególnie na sytuacji dzieci.

W Ankofafa salezjanie prowadzą szkołę zawodową i oratorium. Ponadto organizują kursy alfabetyzacji, wsparcie w ponownej integracji szkolnej oraz programy angażujące rodziców dzieci objętych tymi programami. Oprócz działań na rzecz edukacji mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc socjalną, która obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną.

Projekt 479 obejmuje sfinansowanie kursów alfabetyzacji i zajęć dokształcających dla 100 najbiedniejszych dzieci uczestniczących w programie oraz opłatę czesnego i zakup przyborów szkolnych dla 100 uczniów ponownie rozpoczynających edukację szkolną. Ponadto w ramach zebranych funduszy dzieci, które uczestniczą w zajęciach alfabetyzacji i dokształcania otrzymają ciepły posiłek w stołówce misyjnej.

Dzięki pomocy organizowanej w ramach projektu dzieci z trudnościami i zaległościami w nauce mogą rozwijać swoje umiejętności i mają motywację do dalszej nauki.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Graziano De Lazzari SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Przyjaciele,
Proszę przyjąć moje najlepsze życzenia na rok 2018, który właśnie się rozpoczął.
Powodem, dla którego piszę ten list jest chęć wyrażenia radości i wdzięczności za pomoc w realizacji Projektu 479. Serdeczne Bóg zapłać.

Pomoc, którą nam okazaliście, z tak wielką hojnością i solidarnością, pozwoliła w pełni zrealizować projekt na rzecz edukacji dzieci oraz zapewnienie im codziennego posiłku. Dla wielu z tych dzieci jest to jedyny posiłek w ciągu dnia. Wsparcie finansowe umożliwiło nam również sfinansowanie nauki dla dzieci. Bez Waszej pomocy byłoby to niemożliwe byłoby niemożliwe ponieważ sytuacja rodzinna większości z nich jest bardzo trudna z powodu ubóstwa lub z powodu braku rodziców, którzy zmarli. To dzięki Wam możemy dać tym młodym ludziom nadzieję na lepsze jutro. Bądźcie pewni naszej modlitwy. Każdego dnia wspominamy naszych Dobrodziejów oraz prosimy Pana, aby ich błogosławił i wspierał każdego dnia. Niech Maryja Wspomożycielka będzie dla Was wszystkich Matką, która towarzyszy Wam przez całe życie.

Dziękujemy Wam za całe dobro.

-ks. Graziano De Lazzari SDB