114240 zł
cel 58800 zł

672
wspierających

Dożywanie 60 dziewcząt z bursy w Chandur

W salezjańskim centrum w regionie Nalgonda w Indiach siostry prowadzą dwie szkoły. Jedną w lokalnym języku – telugu, drugą z lekcjami po angielsku. Do obu szkół uczęszcza ponad 1000 uczniów. Poza tym misjonarki prowadzą internat dla 60 potrzebujących dziewcząt z okolic i odległych wiosek.

Podopieczni sióstr salezjanek pochodzą z ubogich społeczności lub kast, w których wszyscy utrzymują się z rolnictwa. Ze względu na brak odpowiedniej opieki, już od wczesnego dzieciństwa dzieci mają problemy wynikające z niedożywienia. Niedobór witamin jest powodem przewlekłych chorób i obniżenia odporności. Ma to także wpływ na nieregularny poziom hormonu wzrostu w organizmie. Ubóstwo jest widoczne nie tylko pod względem finansowym, lecz także społecznym. Dzieci wychowują się w rozbitych rodzinach, niektóre z nich są półsierotami.

W Indiach, jeśli młoda kobieta ma wykształcenie i zapewnioną opiekę, to pomaga całemu społeczeństwu iść w kierunku rozwoju. Salezjanki bezpłatnie zapewniają swoim podopiecznym zakwaterowanie i wykształcenie. Potrzebują jednak wsparcia finansowego na wyżywienie i opiekę medyczną dla dziewcząt z bursy.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Bridget Jacob FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Przesyłam serdeczne pozdrowienia z placówki “Auxilium Maria Niketan” dla wszystkich ludzi dobrej woli oraz dla pracowników i księdza Dyrektora Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

Pragnę przekazać podziękowania za pomoc przy realizacji projektu 478. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni kochani Dobrodzieje. Dzięki zebranym funduszom dzieci z naszego ośrodka nie chodzą głodne. Nasza młodzież wywodzi się z różnych środowisk ekonomicznych, społecznych i kulturowych, są słabi pod każdym względem. Jesteśmy zachwyceni i wdzięczni Bogu za to, że pobłogosławił nas realizacją tego projektu. Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy między innymi  mięso i inne pożywne artykuły spożywcze, aby nikt nie był głodny. W naszym internacie zapewniamy comiesięczną pomoc osobistą i grupową w zakresie doradztwa zawodowego, prowadzimy profesjonalne porady zawodowe, w których młodzież z ogromną chęcią uczestniczy.

Ponadto za otrzymane pieniądze zorganizowaliśmy konkursy z nagrodami, między innymi konkursy taneczne, śpiewu, z rysowania, różnego rodzaju gry i zabawy oraz wiele innych atrakcji. To dzięki Wam, łaskawi Dobrodzieje, mogliśmy to wszystko zapewnić naszej młodzieży. Dzięki kursom organizowanym w naszej placówce dzieci i młodzież nauczyła się poprawnej wymowy i komunikacji między sobą. Dzieci uczestniczą w konkursach quizowych a przy tym wygrywają różnego rodzaju nagrody. Dzięki pomocy zapewniliśmy młodzieży zajęcia z samoobrony, muzyki, tańca, aktorstwa, ale przede wszystkim zajęcia z języka angielskiego.

Raz jeszcze pragnę wyrazić naszą ogromną wdzięczność. Zapewniam o modlitwie za Was, czcigodni Dobrodzieje. Niech Dobry Pan wynagrodzi Wam i spełni wszystkie Wasze potrzeby.

Niech Bóg Was błogosławi.

(s. Bridget Jacob FMA)