21614 zł
cel 70590 zł

119
wspierających

Ogrodzenie i dokończenie boiska

Wenezuela to kraj zniszczony przez korupcję. Ceny artykułów spożywczych rosną z każdym dniem, brakuje podstawowych produktów na rynku. Ludzie stoją w kolejkach, często cały dzień, żeby zdobyć artykuły potrzebne do życia.

Do Centrum Młodzieżowego Don Bosko w San Felix przychodzi codziennie około 120 dzieci w wieku 7-15 lat. W okolicy panuje przemoc, zarówno na ulicy jak i w domach. Młodzi ludzie popadają w alkoholizm i narkotyki, a z powodu biedy i wysokich cen zaczynają kraść. Brakuje miejsca, w którym mogliby się spotkać, spędzić razem czas. Taką możliwość daje placówka misyjna w San Felix.

Na salezjańskim boisku młodzież gra w tenisa i w piłkę nożną. Ale boisko służy nie tylko do uprawiania sportów. Na boisku salezjanie ewangelizują, przygotowują wiernych do sakramentów i organizują najważniejsze uroczystości kościelne. Wspólnota parafialna gromadzi się tu na modlitwie w czasie Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu, Wielkanocy czy Zesłania Ducha Świętego.

Projekt 467 dotyczy dokończenia budowy zadaszenia, trybun oraz ogrodzenia boiska. Ma to zwiększyć funkcjonalność i poprawić bezpieczeństwo – obecnie boisko jest dostępne prosto z ulicy i może na nie wejść każdy.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Stanisław Brudek SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Tytuł

Drodzy Dobrodzieje.
Pragnę z całego serca podziękować Wam za pomoc w realizacji Projektu 467.
Bez Waszej pomocy byłoby to niemożliwe. Pamiętam o Was w swych modlitwach każdego dnia. W Wenezueli przeżywamy kryzys wszelkiego rodzaju, wszystko jest bardzo drogie. Mieszkańcy ograniczyli posiłki do jednego w ciągu dnia. Śmiertelność bardzo wzrosła, głownie wśród dzieci i starszych. 0 tym się nie mówi, ani nie pisze. Brak leków i głód potęgują to zjawisko. Kradzieże i rozboje są na porządku dziennym, dlatego tym bardziej dziękuję Wam za wsparcie i Waszą pomoc. To dzięki Waszemu dobremu sercu udało ogrodzić się teren i czujemy się nieco bezpieczniej, a nasza praca nie idzie na marne.
Codziennie w modlitwie pamiętam o naszych Darczyńcach, prosząc, aby Dobry Pan obdarzał ich wszelkimi dobrami. Niech Wam błogosławi, abyście mogli realizować wszelkie zamierzone plany
Serdeczne Bóg zapłać.
Ksiądz Stanisław Brudek SDB, misjonarz z Wenezueli.