46142 zł
cel 47376 zł

263
wspierających

Toalety dla szkoły zawodowej w Muhazi

Wioska Muhazi jest położona niedaleko Kigali, stolicy Rwandy. Wielu jej mieszkańców nigdy nie uczęszczało do szkoły, a część z nich porzuciła naukę już w szkole podstawowej. Większość nie mogła się uczyć z powodu trudnej przeszłości kraju i biedy, jaka tam panuje.

Salezjanie zaczęli swoją pracę od przeprowadzenia kursów czytania i pisania. Następnie rozpoczęli kursy zawodowe oraz budowę szkoły zawodowej. Obecnie na placówce prowadzone są trzy kierunki: krawiectwo, budownictwo i catering (gotowanie i zarządzanie domem). Salezjanie, którzy znają złą sytuację materialną swoich uczniów, nie nakładają na nich obowiązkowej opłaty (8 euro raz na trzy miesiące) za edukację i budowę szkoły. Mogą liczyć jedynie na ofiary dobrodziejów.

Celem projektu jest budowa toalet i pryszniców w szkole zawodowej w Muhazi. Jest to kolejny etap rozbudowy budynku, który z powodu braku funduszy powstaje bardzo powoli. Obecnie uczniowie korzystają z prowizorycznych, niszczejących sanitariatów.

Odpowiedzialny za projekt jest brat John Ngigi Njuguna SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Słaby przewodnik prądu nagrzewa się, czerwienieje i przepala.

“Być dobrym przewodnikiem to wielka rzecz”, tak jak w elektryce złoto, srebro, oraz miedź są wspaniałymi przewodnikami prądu, bo mimo nagrzania nie przepalają się. Tak samo Wy drodzy Darczyńcy, jesteście tymi najlepszymi przewodnikami dobra i poświecenia się dla innych.

Jesteście lampą, która oświeca – nie wyłączajcie jej z kontaktu, ponieważ jest nią Jezus i Maryja.
Niech Jezus i Maryja wynagrodzą Wam Drodzy Darczyńcy za Wasz dar i poświecenie jakie okazaliście wspierając Projekt 453.
Dzięki Waszemu wsparciu cala szkoła, może teraz korzystać z nowych toalet oraz bieżącej wody.
To Wy drodzy Darczyńcy uczycie nas poprzez Waszą ofiarność jak służyć innym a przez to, jak naśladować Pana Jezusa, który oddał za nas wszystko co miał – swoje życie, tak bardzo nas kochał
Podobnie I Wy oddaliście to co cenne i wiele razy potrzebne – tym, którzy prosili o pomoc, i tej pomocy nie odmówiliście.
Jesteście wspaniałymi przewodnikami dobra.
Dajecie nam Drodzy Darczyńcy przykład ofiarnej miłości i stawiacie przed nami wielkie wyzwanie, abyśmy i my sami tutaj na misjach, razem z misyjnymi wspólnotami dzieci, młodzieży oraz dorosłymi stawali się również tymi przewodnikami dobra i miłości ofiarnej wobec naszych braci i sióstr, którzy są w potrzebie.

Niech dobry, miłosierny Bóg Wam wynagrodzi Waszą ofiarność przeobfitymi łaskami.

Z Bożym pozdrowieniem

Ks. Ryszard Józwiak