155487 zł
cel 165816 zł

1750
wspierających

Zespoły prądotwórcze dla misji Bosconia w Piura

Piura to 300-tysięczne miasto położone na skraju pustyni. Placówka misyjna „Bosconia” znajduje się na obrzeżach miasta, w samym środku slumsów. Salezjanie prowadzą tam kościół parafialny, oratorium, Centrum Medyczne i szkołę techniczną o kilku profilach (m.in. stolarskim, metalurgicznym, krawieckim, prac biurowych, księgowym, informatycznym) oraz farmę.

Coraz częstsze braki prądu utrudniają pracę misjonarzy. Zakłóca to funkcjonowanie placówki. W szkole technicznej młodzież nie może uczyć się w warsztatach, a pracownicy nie mogą wykonywać swoich obowiązków w biurach. W przychodni chorzy nie otrzymują niezbędnej pomocy medycznej, w kościele Msza Święta, nabożeństwa i spotkania formacyjne sprawowane są w pośpiechu. Księża rezygnują z mówienia kazania, odwołują spotkania dla dzieci, przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Bez prądu nie działają pompy wodne, co przynosi straty na farmie, a brak dostępu do prądu i wody niesie ryzyko chorób.

Celem projektu jest zakup zespołów prądotwórczych dla misji. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym dobre warunki nauki i pracy, a chorym bezpieczne leczenie.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Jan Pytlik SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Szanowni Darczyńcy!

Składam Wam serdeczne podziękowanie za sfinansowanie Projektu 447. Dzięki Waszej pomocy i złożonej ofierze mogliśmy zrealizować  ten cel. Niech Dobry Bóg i nasza Najświętsza Maryja Wspomożycielka Wiernych Wam i Wszystkim Darczyńcom wynagrodzi za tą wielką pomoc. Zapewniam o pamięci w modlitwie za Was wszystkich.

Ksiądz Piotr Dąbrowski SDB

DZIĘKUJEMY