22874 zł
cel 22831 zł

104
wspierających

Nagłośnienie kościoła w Rukago

Burundi jest jednym z pięciu najbiedniejszych krajów na świecie. Wojna, korupcja i zamachy stanu bardzo zniszczyły kraj i odizolowały go od reszty świata. Prawie 80% osób żyje poniżej progu ubóstwa.

Misja w Rukago powstała ponad 30 lat temu. Salezjanie zajmują się tam głównie pracą duszpasterską. Parafia liczy 60 tysięcy katolików, nie licząc wyznawców innych religii. Misjonarze prowadzą katechezy, spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży. Placówka daje schronienie osobom bezdomnym lub tym, którzy z różnych powodów boją się przebywać w swoim miejscu zamieszkania. Dla wielu misja salezjańska jest jedynym miejscem, w którym mogą otrzymać pomoc, niezależnie jakiego są wyznania.

Brak nagłośnienia w kościele bardzo utrudnia pracę. Ogłoszenia, informacje nie docierają do wszystkich. Uniemożliwia to również dobre prowadzenie spotkań formacyjnych, odprawianie Eucharystii i sakramentów świętych. Projekt 444 zakłada zakup mikrofonów, głośników i wzmacniaczy, które będą zamontowane w środku i na zewnątrz kościoła.

Odpowiedzialny za projekt jest brat John Ngigi Njuguna SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Darczyńcy.
Z wielką radością możemy donieść wiadomość tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, że nagłośnienie dla kościoła parafialnego w Rugano w Burundi, zostało zakupione i zamontowane.
Parafia, która liczy około sześćdziesiąt tysięcy wiernych, nie tylko przy dużych zgromadzeniach, ale również przy coniedzielnych Mszach Świętych może z pełna swobodą usłyszeć głos księdza sprawującego Mszę Świętą, usłyszeć słowo Boże skierowane do wiernych, zastanowić się nad tym, co Pan Bóg chce im powiedzieć.
To nie zamożność ani bogactwa czynią ludzi otwartymi na potrzeby drugich, ale zwykli ludzie, którzy zawsze maja otwarte serca i są zdolni dostrzec potrzeby innych, nawet jeżeli sami nie mają zbyt wiele.
Drodzy Darczyńcy w imieniu wszystkich Parafian z Rugano w Burundi oraz księży tam pracujących składamy na Wasze ręce serdeczne podziewania za ten dar, który umożliwia słuchanie Mszy Świętej, nauki głoszone, kazania, bez przeszkód, wiec pełne uczestniczenie we Mszy Świętej tak wewnątrz jak I na zewnątrz Kościoła.
Jest to dar wielkiej wagi.
Niech nasz Zbawiciel Zmartwychwstały daje i Wam drodzy, jak również parafianom z Rukago tą silną wiarę i przekonanie, że z Panem Bogiem możemy wszystko.
Nie przestawajcie być tymi wspaniałymi nosicielami dobra i radości ofiarowanej drugim.
Dającym niech dobry Bóg wynagrodzi, otrzymującym, niech da radość i wielką podziękę wraz z modlitwą skierowana do Was, Drodzy Przyjaciele Misji.
Dobry Bóg niech zawsze ma Was w swojej opiece,
Niech Was chroni od zła, niech będzie dla was pokojem i radością, niech Wam błogosławi.
Z Bożym pozdrowieniem
Ks. Ryszard Józwiak