Siostra Grażyna Sikora, Córka Maryi Wspomożycielki, zakończyła pracę w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. 23 sierpnia 2019 roku pożegnaliśmy s. Grażynę, która przez 16 lat pracowała na rzecz misji salezjańskich.

Siostra Grażyna pochodzi z Piły, jak często sama podkreślała z najpiękniejszego miasta na świecie. Śluby wieczyste złożyła 5 sierpnia 1984 roku. Przed rozpoczęciem posługi w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym była na misji w Moskwie. W 2003 roku skierowano ją do pracy przy czasopiśmie. Została zastępcą redaktora „Misji Salezjańskich”. Siostra Grażyna przeprowadzała wywiady z misjonarkami i misjonarzami, pisała artykuły, redagowała książki, dbała o działania medialne. W swoją pracę wkładała całe serce. Zawsze służyła pomocą, radą i modlitwą. Dziękujemy s. Grażynie za jej obecność, współpracę, życzliwość, otwartość, konstruktywne uwagi i podpowiedzi, ciepłe rozmowy, gesty dobroci, a przede wszystkim za modlitwę, którą otaczała misje salezjańskie, misjonarzy, misjonarki, dobrodziejów i nas, pracowników.

Życzymy s. Grażynie Sikorze wielkiej pasji i radości w realizowaniu nowego powierzonego zadania i dziękujemy za 16 lat pięknej oraz owocnej pracy.