Wielkopostny Dziennik Misjonarza
25.03.2024

 

Dwa dni temu przyjechali do nas lekarze z Hiszpanii i prowadzą operacje osobom z kataraktą (zaćmą oczu). W Don Bosco Fambul Hospital mamy bardzo dobry sprzęt, który służy głównie do tego, żeby badać podopiecznych, którzy do nas docierają. Zapewniamy im podstawowe badania oraz utrzymujemy ich w dobrym zdrowiu. Pielęgniarze pracują 24 godziny na dobę, kilka razy w tygodniu dojeżdża do nas także lekarz.

Z Hiszpanii przyjechali specjaliści w dziedzinie badania oczu, raz w roku robią tu takie operacje dla wielu osób. W tym roku mają cel, by wykonać ponad 200 operacji. Od ponad miesiąca nasi pracownicy przygotowywali pacjentów, szukali tych, którzy potrzebują pomocy i kwalifikują się do zabiegu.

Wczoraj około 20 osób było już zoperowanych, dzisiaj blisko 40. Będą operować do końca Wielkiego Tygodnia przywracając wzrok tym, którzy już bardzo mało widzą. Te operacje są praktycznie bezpłatne, tzn. pacjenci płacą około 2 dolarów za badanie wzroku. Jeśli ktoś jest zakwalifikowany do operacji, to płaci za nią około 12-13 dolarów, więc to bardzo niskie koszty.

ks. Piotr Wojnarowski
Sierra Leone

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ