ODWIEDZIŁ NAS KS. TOMASZ ŁUKASZUK, KTÓRY PRACUJE NA MADAGASKARZE.

27 maja na urlop do Polski przyleciał ks. Tomasz, który w sierpniu 2021 wrócił po kilkuletniej przerwie do pracy na misjach. Aktualnie misjonarz posługuje w Fianarantsoa, we wspólnocie składającej się z czterech współbraci malgaskich. Pełni funkcję ekonoma, wikariusza dyrektora oraz odpowiedzialnego za Dom Magone. Jest to dom dla chłopców, w którym mieszka obecnie 39 podopiecznych. Szerzej mówiliśmy o nich w październiku 2022 r. podczas kampanii MALGASKI DOM. Wcześniej mieszkali oni na ulicach, byli bezdomni, samotni i pozbawieni perspektyw, a dziś chodzą do szkoły i z nadzieją patrzą w przyszłość.

Na placówce oprócz parafii i Domu Magone jest też oratorium, do którego w tygodniu przychodzi około 350 dzieci, natomiast w weekendy blisko 1500. Jest też szkoła zawodowa, w której uczniowie mogą kształcić się w następujących kierunkach: mechanik samochodowy, rolnik, hodowca roślin, spawacz, stolarz i murarz.

Księdzu Tomaszowi życzymy dobrego czasu w Polsce, błogosławionego wypoczynku i sił do dalszej pracy misyjnej. Niech Wspomożycielka wyprasza potrzebne łaski!