9 lipca 2018 roku zaczęły się Boscolonie – obóz misyjny dla dzieci i młodzieży. W tym roku uczestnikami są dzieci z Żyrardowa i okolic.

Ksiądz Tomasz Łukaszuk i grupa wolontariuszy prowadzą w Kaczorach obóz, którego tematem przewodnim jest misyjne dzieło ks. Jana Bosko. Uczestnicy poznają kilka krajów misyjnych, ich historię, kulturę, podstawy języka lokalnego. Na początku każdy uczestnik przechodził przez odprawę paszportową i przekraczał granicę. Od momentu otrzymania paszportu stawał się obywatelem obozu, odkrywcą i podróżnikiem.

Pierwszym krajem, który poznaje młodzież jest Etiopia. Ksiądz Ashenafi Abebe opowiada o kulturze, jedzeniu i uczy afrykańskiego tańca. Kolejnymi celami podróży będzie Madagaskar i Zambia.

Uczestnicy dodatkowo biorą udział w wybranych warsztatach: stolarskich, fotograficznych, językowych (język angielski lub francuski) lub technik pamięci. W planach są wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do pobliskich miast i gry terenowe.

Boscolonie to pierwszy obóz misyjny. Jest to propozycja dla młodzieży, która chce aktywnie spędzić wakacje i poznać świat misji. To okazja do rozmów z misjonarzami i wolontariuszami misyjnymi, poznania niecodziennych historii z krajów misyjnych. Każdy dzień rozpoczyna się wspólną modlitwą. Organizatorów i wychowawców łączy pasja, chęć budowania relacji z młodymi ludźmi i zachęcania ich do poznawania świata.