12681 zł
cel 56000 zł

59
wspierających

Zakup jedzenia, ubrań oraz przyborów szkolnych dla dzieci z Fianarantsoa

 

Projekt 796 obejmuje pomoc finansową i wsparcie dla najbardziej potrzebujących dzieci z placówki w Ankofafa. Już kolejny raz chcemy opłacić posiłki dla podopiecznych, kursy alfabetyzacji, czesne, zakupimy ubrania, przybory szkolne, oraz leki. Wesprzyj z nami dzieło misyjne z Fianarantsoa w ramach Projektu 796!

Madagaskar plasuje się w dziesiątce najbiedniejszych krajów świata. Wiele problemów dotyka ogromny odsetek mieszkańców żyjących za przysłowiowego dolara dziennie. Korupcja, braki we wszystkich sferach życia publicznego i niewydolność państwa pogrąża wyspę i jej mieszkańców w biedzie.

Dzielnica Ankofafa leży na obrzeżach miasta Fianarantsoa. Na misji, salezjanie prowadzą szkołę zawodową, oratorium i kursy alfabetyzacji. Mieszkańcy mogą liczyć także na wsparcie, które obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną.

Dzięki dotychczasowej pomocy, dzieci z trudnościami i zaległościami w nauce mogły rozwijać swoje umiejętności, ale przede wszystkim mają motywację do dalszej nauki. Działania podejmowane na rzecz lokalnej społeczności sprawiły, że najmłodsi czują się spełnieni. Wspólnie dajemy im szanse na lepsze jutro.

Kolejny raz staramy się pomóc. Za zebrane środki finansowe zostaną opłacone posiłki dla dzieci, kursy alfabetyzacji, czesne, zakupimy ubrania, przybory szkolne oraz leki.

Razem możemy pomóc dzieciom z Fianarantosa. Wesprzyj z nami Projekt 796!

 Za projekt odpowiada ksiądz Tomasz Łukaszuk SDB