7320 zł
cel 56000 zł

50
wspierających

 Produkcja ławek do stacji misyjnych na terenie parafii w Kazembe           

W Kazembe salezjanie prowadzą parafię, szkołę zawodową z internatem, oratorium dla dzieci i młodzieży oraz odprawiają msze w stacjach misyjnych. Parafia jest biedna a potrzeb wiele. Misjonarzy nie stać by samodzielnie realizować wiele zadań. Salezjanie starają się udoskonalać linię produkcyjną w szkole zawodowej, aby można było wytwarzać towary, które zostaną sprzedane nawet poza Zambią. Niestety, brakuje pieniędzy na zakup materiałów do produkcji oraz nowoczesnych maszyn. Razem z nami możesz pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 794!

Kazembe położone jest w prowincji Luapula w Zambii. Dzieci i młodzież mają utrudniony dostęp do edukacji, brakuje pracy. Brakuje perspektyw na lepsze życie. Salezjanie starają się pomagać dzieciom, młodzieży oraz mieszkańcom.

Misja, w tym szkoła położona jest w tak biednym miejscu, że jedyne zamówienia ze szkoły stolarskiej, to te na łóżka, drzwi i ławki. Misjonarze chcą udoskonalić linię produkcyjną w szkole technicznej, aby można było wytwarzać towary do sprzedaży nawet poza Zambią. Wygeneruje to dochód, który może znacząco pomóc w codziennej walce o utrzymanie szkoły i misji. Dzięki wolontariuszom, którzy często odwiedzają Kazembe jest szansa na pomoc w sprzedaży mniejszych produktów takich jak koraliki, różańce i inne w Europie, co również pomogło by w utrzymaniu misji

Projekt zakłada zakup niezbędnych materiałów oraz narzędzi dla uczniów do produkcji ławek do stacji misyjnych, które są obsługiwane przez salezjanów, w tym w Kanyanta, Kapesa, Chabilikila i Katotoma, oraz produktów i gadżetów, które będzie można dalej sprzedać. Niezbędne będzie również opłacenie kosztów transportu zakupionych maszyn z odległych części Zambii.

Razem z nami możesz wesprzeć salezjanów z Kazembe. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wesprzyj Projekt 794!

Za projekt odpowiada ksiądz Jacek Garus SDB