10540 zł
cel 50400 zł

29
wspierających

 Opłata czesnego dla 51 uczniów szkoły salezjańskiej z Kinshasa     

Salezjanie, pracujący  w DR Konga, w placówce w miejscowości Kinshasa prowadzą parafię, centrum formacyjne, szkołę podstawową i liceum, oratorium, Centrum Młodzieżowe oraz internat. Kształcą ubogą i porzuconą młodzież oraz pomagają najbardziej potrzebującym. Celem projektów, które prowadzą salezjanie jest niesienie pomocy oraz integracja społeczno-zawodowa dzieci i młodzieży wymagająca szczególnego wsparcia.

Niestety, środki finansowe, którymi dysponują misjonarze nie są w pełni wystarczające, aby móc pomóc wszystkim. Razem z nami możesz wesprzeć działania misjonarzy na rzecz dzieci i młodzieży z Kinshasy.

Znaczna część młodych ludzi w Kinshasie mieszka na ulicy. Brak pracy, odpowiednich kwalifikacji zawodowych i środków do życia pozbawia ich nadziei na lepsze jutro.

​Programy szkoleniowe oraz wsparcia dla najuboższych, prowadzone przez misjonarzy salezjańskich są bardzo potrzebne, jednak koszty ich prowadzenia na tak dużej misji są bardzo wysokie. Bez wsparcia finansowego z zewnątrz nie można prowadzić zajęć, oraz myśleć o zapewnieniu odpowiednich warunków do nauki. Dzieci oraz ich rodzin nie stać na opłacenie czesnego w szkole. Na misji brakuje też materacy do spania dla uczniów mieszkających w akademiku oraz moskitier w oknach.

W ramach Projektu chcemy opłacić czesne na 1 rok dla 51 najbiedniejszych uczniów szkoły podstawowej oraz średniej, zakupić materace, prześcieradła oraz moskitiery.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu 793!

Za projekt odpowiada ksiądz Nkiere Ghislain SDB