4125 zł
cel 22400 zł

29
wspierających

 Odbudowa domu dla ubogiej rodziny w Dilla      

Salezjanki na misji w Dilla prowadzą przedszkole, przychodnię, organizują pomoc doraźną oraz pomagają najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Część rodzin, zamieszkujących wioski dookoła misji potrzebuje pomocy przy odbudowie swoich domów. Jedną z nich jest Balaynesh wraz z chorą matką i dwójką młodszego rodzeństwa. Niezbędna jest pomoc w odbudowie ich domu. Wesprzyj z nami Projekt 792!

W ostatnim czasie wiele domów zlokalizowanych wokół misji uległo zniszczeniu. Mieszkańców nie stać na regularne remonty, co doprowadziło do częściowego lub całkowitego zniszczenia ich domostw. Historię Balaynesh przekazała nam ostatnio siostra Helena Kamińska, która przez wiele lat pracowała na misji w Dilla.

W domu podopiecznej sióstr jest chora matka i dwójka młodszego rodzeństwa, uczęszczająca do szkoły podstawowej. Cztery lata temu zmarł ich ojciec. Balaynesh uczęszczała wtedy do 6 klasy szkoły podstawowej. Był luty, połowa roku. Dziewczynka jako najstarsza córka musiała przerwać naukę by szukać pracy by móc przeżyć. Zatrudniła się u pewnego budowlańca. Pewnego dnia, ich prowizoryczny dom, uległ znacznemu zniszczeniu, a dach zerwał wiatr.

Obecnie, dzięki częściowej pomocy właściciela firmy, u którego pracowała młoda dziewczyna, udało się częściowo postawić fundamenty niewielkiego domku. Niestety, wciąż brakuje pieniędzy na wykończenie. Siostry pomagają w dożywieniu rodziny, jednak nie stać ich na pomoc przy odbudowie. Dziewczynce zaproponowano również powrót do szkoły u sióstr.

Za zebrane pieniądze dokończymy budowę budynku a rodzinie Baylaynesh zapewnimy godne warunki do życia.

Przyłącz się do akcji i wspólnie z nami wesprzyj Projekt 792!

Za projekt odpowiada siostra Helena Kamińska FMA