1200 zł
cel 56000 zł

2
wspierających

 Remont kurnika oraz budowa pomieszczeń dla trzody chlewnej w Nairobii

 

Salezjanie z centrum misyjnego Bosco Boys Langata każdego dnia niosą pomoc dzieciom, młodzieży i najbardziej potrzebującym. Sytuacja na placówce jest ciężka, brakuje pieniędzy. Niezbędna jest rozbudowa i naprawa istniejącej infrastruktury gospodarczej na terenie farmy, by zwiększyć możliwości  w wyżywieniu dużej liczby potrzebujących. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wesprzyj Projekt 789!

Salezjanie z Langata prowadzą ośrodek wychowawczy dla dzieci ulicy, przedszkole, szkołę podstawową oraz zawodową. Łącznie pomoc trafia do blisko 500 podopiecznych. Księżą zapewniają podopiecznym edukację, posiłki, leczenie, dach nad głową, czystą wodę oraz wsparcie psychologiczne. Docierają do slumsów, w których mieszka ponad połowa ludności Nairobi. Dotychczas dużym wsparciem na misji była farma, na której były hodowane kury oraz inne zwierzęta gospodarcze. Obecnie część pomieszczeń nie nadaje się do hodowli trzody chlewnej, niezbędny jest generalny remont oraz budowa kolejnych pomieszczeń do hodowli.

Wyżywienie dużej liczby uczniów, nauczycieli oraz wszystkich potrzebujących jest bardzo kosztowne i trudne by sprostać tym wyzwaniom.

Za zebrane pieniądze misjonarze zakupią materiały budowlane oraz opłacą ekipę remontowo-budowlaną.

Działania te pozwolą na sprawne i lepsze funkcjonowanie na misji, możliwość zapewnienia wyżywienia większej ilości uczniów oraz potrzebujących.

Za projekt odpowiada ksiądz Jan Marciniak SDB