52272 zł
cel 56000 zł

265
wspierających

 Pomoc najbiedniejszym w parafii pw. św. Jana Bosko we Fianarantsoa

 

W Ankofafa salezjanie prowadzą szkołę zawodową, oratorium, programy dożywiania oraz kursY alfabetyzacji. Oprócz działań na rzecz edukacji, mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc socjalną, która obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną.

Projekt 788 ma na celu wsparcie żywieniowe dla setki najbiedniejszych osób, leczenie najbardziej potrzebujących, głównie osób starszych i przewlekle chorych, oraz wsparcie dwudziestu samotnie wychowujących matek w rozpoczęciu własnej, małej działalności w celu osiągnięcia częściowej niezależności. Razem z nami pomóż w realizacji projektu.

Dzielnica Ankofafa znajduje się na peryferiach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Wiele rodzin żyje w bardzo złych warunkach. 60% z nich dotknął problem ubóstwa, który odbija się szczególnie na sytuacji dzieci.

Dotychczas, dzięki Waszej pomocy  udało się zrealizować bardzo dużo dla mieszkańców Fianarantsoa, jednak potrzeby cały czas są ogromne, a misjonarzom brakuje środków finansowych, aby pomóc wszystkim.

Po raz kolejny chcemy zapewnić pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom dzielnicy Ankofafa. W ramach zebranych funduszy planujemy zakup żywności, lekarstw, opiekę medyczną dla chorych. Matkom, wychowującym samotnie dzieci, chcemy pomóc w rozpoczęciu małej działalności, aby chociaż częściowo mogły stać się samodzielne.

Dzięki pomocy organizowanej w ramach projektu możemy wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Dołącz do akcji i razem z nami wesprzyj Projekt 788

Za projekt odpowiada ksiądz Tomasz Łukaszuk SDB