1030 zł
cel 50400 zł

7
wspierających

 Remont klatki schodowej w oratorium salezjańskim w Callao

Oratorium salezjańskie w Callao zostało wybudowane w latach 50 XX wieku. Dotychczas dzięki pomocy Darczyńców udało się wyremontować część pomieszczeń, w tym sal, w których dzieci i młodzież mogą odrobić lekcje oraz rozwijać swoje pasje muzyczne i sportowe. Niestety to wciąż zbyt mało, niezbędne są kolejne inwestycje oraz remonty, na które salezjanów nie stać.

Peru jest jednym z krajów o bardzo niskim poziomie wykształcenia. Zajęcia w oratorium, formacja i wychowanie w wartościach chrześcijańskich zmieniają sytuację społeczną. Młodzi zdobywają wiedzę i chcą zmieniać rzeczywistość na lepszą. Placówka misyjna służy codziennie setkom dzieci, młodzieży i miejscowej ludności jako miejsce spotkań.

Dużym problemem na placówce jest przestarzała infrastruktura. Dotychczas udało się wyremontować część pomieszczeń, jednak wciąż niezbędne są dalsze prace modernizacyjne, w tym generalny remont klatki schodowej, aby budynek w pełni spełniał normy bezpieczeństwa i przede wszystkim nie został zamknięty. Obecnie pomieszczenia w górnej części budynku nie mogą być użytkowane, ponieważ Komisja Nadzoru Budowlanego nie dopuściła do użytkowania pomieszczeń ze względu na bardzo zły stan klatki schodowej, która bezpośrednio prowadzi do górnej części oratorium.

Za zebrane pieniądze zostaną zakupione materiały budowlane, zostanie całkowicie zmieniony układ klatki schodowej, tak, aby zostały spełnione normy przeciwpożarowe. Za pozostałe pieniądze zostanie opłacony transport materiałów niezbędnych do remontu oraz ekipa budowlana.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 786!

Za projekt odpowiada ksiądz Piotr Dąbrowski SDB