2440 zł
cel 50400 zł

14
wspierających

 Kursy alfabetyzacji dla dzieci i młodzieży z DR Konga

Pomóżmy zorganizować kursy alfabetyzacji dla dzieci, młodzieży i kobiet w DR Konga. W dzisiejszym świecie wykształcenie jest bardzo ważne, daje możliwość zdobycia pracy. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 779!

Salezjanie, pracujący  w DR Konga, w placówce w miejscowości Kinshasa kształcą ubogą i porzuconą młodzież oraz pomagają najbardziej potrzebującym matkom z dziećmi. Celem projektów, które prowadzą jest niesienie pomocy oraz integracja społeczno-zawodowa dzieci i młodzieży wymagająca szczególnego wsparcia. Znaczna część młodych ludzi mieszka na ulicy, a młode dziewczęta oddają się prostytucji. Brak pracy, odpowiednich kwalifikacji zawodowych i środków do życia pozbawia ich nadziei na lepsze jutro.

Projekt będzie realizowany w 6 salezjańskich ośrodkach szkoleniowych: w Mbuji-Mayi, Tshikapa, dwa w Kinszasie, w Masina oraz w Łukunga. Koordynacją projektu zajmować się będzie Biuro Planowania i Rozwoju z siedziba w Kinshasie.

Celem tego programu jest znaczne podniesienie poziomu edukacji, w tym umiejętności czytania i pisania, szczególnie wśród kobiet i młodzieży. Łącznie z programu szkoleniowego ma skorzystać około 4000 młodych osób w wieku 15 – 42 lata.

Program szkoleniowy jest bardzo potrzebny, jednak koszty prowadzenia są wysokie. Bez wsparcia finansowego nie uda się prowadzić zajęć dla tak dużej grupy młodych osób.

Wspólnie możemy pomóc misjonarkom w realizacji szkoleń i kursów. Wesprzyj Projekt 779!

Za projekt odpowiada Ksiądz Nkiere Ghislain SDB