11470 zł
cel 44352 zł

48
wspierających

 Dofinansowanie zakupu 100 materaców i 50 łóżek oraz adaptacja pomieszczeń sypialnianych na placówce misyjnej  w Nkhotakota      

 

W internacie należącym do Don Bosco High School w Nkhotakota brakuje łóżek i materaców! Część pomieszczeń mieszkalnych wymaga natychmiastowego remontu! Uczniowie śpią na podłodze na gąbkach lub matach. Pomóżmy w remoncie oraz zakupie 100 materaców i 50 łóżek piętrowych dla uczniów ze szkoły salezjańskiej w Malawi. Wesprzyj Projekt 776!

Don Bosco High School powstała w 2013 roku. Uczęszczają tu dzieci i młodzież, których nie stać było na kształcenie się na innych uczelniach, lub które nie dostały się do lepszych szkół ze względu na słabe oceny.  Z roku na rok placówka cieszy się coraz większym zainteresowaniem a to wiąże się ze zwiększeniem i poprawą warunków mieszkaniowych.

Salezjanie chcieliby zakupić 100 materaców oraz 50 łóżek dwupiętrowych dla pierwszoklasistów, aby móc zapewnić wygodny nocleg dla swoich podopiecznych.  Obecnie uczniowie śpią na podłodze na kocach, gąbkach lub matach.

Dodatkowo za zebrane pieniądze planowany jest remont części pomieszczeń w internacie. W pierwszej kolejności zostaną odnowione i pomalowane sufity oraz ściany, wymieniona zostanie instalacja elektryczna. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na zakup szafek do pokoi uczniów.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 776!

Za projekt odpowiada ksiądz Czesław Lenczuk SDB.