56548 zł
cel 56000 zł

219
wspierających

 Dożywianie dzieci oraz osób starszych z terenów misji w Dilla

Siostry salezjanki prowadzą na misji w Dilla przedszkole, przychodnię, piekarnię i organizują pomoc dla osób starszych. Niestety ze względu na ograniczone możliwości finansowe dzieci otrzymują jedynie skromny obiad składający się z bułki i soku. Często jest to jedyny posiłek w ciągu dnia dla tych dzieci. Brakuje środków na zakup jedzenia dla najmłodszych i osób starszych. Podaruj posiłek potrzebującym. Wspieraj  z nami Projekt 763!

Obecnie sytuacja gospodarcza w Etiopii jest tragiczna. Ceny żywności i innych produktów rosną z dnia na dzień. Na ulicach pojawia się coraz więcej ludzi proszących o pomoc. Ludzie przychodzą do sióstr prosząc o jakąkolwiek pomoc. Misjonarki starają się dodatkowo wesprzeć osoby starsze, niedożywionym oraz chorym na AIDS, jednak i na to zaczyna brakować pieniędzy.

Celem projektu jest zapewnienie śniadania dla przedszkolaków, posiłku dla osób starszych i opuszczonych, zapewnienie lepszego odżywiania dla matek chorych na AIDS.

Do realizacji projektu konieczny jest zakup mąki oraz składników niezbędnych do wypieków chleba, zakup leków oraz faffy. Faffa to rodzaj kleiku, który zawiera wszystkie niezbędne dla niemowląt składniki odżywcze. Potrzebne są również pieniądze na transport zakupionych produktów.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i wesprzyj Projekt 763!

Za projekt odpowiada siostra Helena Kamińska FMA