56024 zł
cel 56000 zł

509
wspierających

 Wymiana pokrycia dachowego w placówce misyjnej w Bauleni

 

Bauleni to placówka misyjna położona w jednej z biedniejszych dzielnic Lusaki. Salezjanie, oprócz pracy duszpasterskiej w pobliskiej parafii St. Mathias Mulumba, prowadzą tutaj centrum formacji młodzieżowej, spotkania dla młodzieży w różnym wieku oraz kursy zawodowe. Placówka wymaga przeprowadzenia pilnego remontu dachu, który ma już ponad 30 lat i przecieka. Wiąże się to z bardzo dużymi kosztami a salezjanów nie stać na wykonanie prac naprawczych. Włącz się do akcji i razem z nami pomóż w realizacji Projektu 760!

Organizowane na misji zajęcia pomagają w formacji młodzieży, zarówno pod względem moralnym jak i podstawowych umiejętności potrzebnych w przyszłości. Tutaj mogą się uczyć i rozwijać swoje pasje. Jednak w obecnej sytuacji jest to utrudnione z racji złego stanu części budynków, w której odbywają się spotkania.

Projekt 760 ma na celu wyremontowanie dachu oraz montaż nowego poszycia dachowego wraz z rynnami. Obecnie dach pokryty jest starym eternitem, który jest szkodliwy dla zdrowia oraz środowiska.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami zapewnij podopiecznym placówki w Bauleni godne warunki do spotkań formacyjnych oraz kursów zawodowych. Wspieraj z nami Projekt 760!

 

Za projekt odpowiada ksiądz Andrzej Reut SDB