54089 zł
cel 53760 zł

407
wspierających

Zapewnienie kosztów utrzymania w Polsce kleryka Bwalya Kasonde przez okres 1 roku

 

Pomóżmy klerykowi z Zambii w opłaceniu studiów w Polsce, zakwaterowaniu, wyżywieniu oraz zapewnijmy koszty utrzymania. Wspieraj z nami Projekt 743!

Kleryk Bwalya Kasonde urodził się 23 grudnia 1996 roku i pochodzi z Kitwe w  Zambii, z sześcioosobowej rodziny. Obecnie mieszka w Polsce już trzeci rok i jest studentem pierwszego roku teologii w seminarium salezjańskim w Krakowie, gdzie oprócz codziennych studiów teologicznych jest zaangażowany w różne działalności duszpasterskie.

Klerykowi, w ciągu czterech lat studiów w Krakowie, przydzielane są inne obowiązki związane z działalnością duszpasterską. Bwalya w tym roku jest zaangażowany w animację spotkań z młodzieżą, która planuje wyjechać na misje salezjańskie w różnych częściach świata w ramach wolontariatu. Te spotkania obejmują przygotowania w zakresie nauki języka, poznanie duchowości salezjańskiej i towarzyszenie młodym ludziom w rozeznaniu ich drogi. Jak sami mówią, jest to dla nich bardzo ciekawa i wymagająca działalność apostolska.

Klerk jest również zaangażowany w prowadzenie animacji misyjnych, w ramach których udają się do różnych szkół czy parafii i dzielą się z ludźmi doświadczeniami misji salezjańskich i życia w Zgromadzeniu.

Drodzy Dobrodzieje, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zapewnieniu kosztów utrzymania w Polsce kleryka Bwalya Kasonde przez okres 1 roku. Wesprzyj z nami Projekt 743!

Za projekt odpowiada ks. Jacek Zdzieborski SDB, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego