Dzień dobry,

Chciałem wyrazić naszą wdzięczność za pomoc udzieloną naszej misji w okresie pandemii COVID-19. Chociaż nie doświadczyliśmy bezpośrednio zakażeń wirusem w naszym regionie, jej skutki były u nas mocno odczuwalne. Choroba zakłóciła czynności niezbędne do zaspokojenia podstawowych ludzkich potrzeb, takie jak rolnictwo. Zwłaszcza, że jest to główna aktywność ludności Mokambo. Biedne gospodarstwa domowe i niektóre osoby starsze są niedożywione, ponieważ nie mają żadnej pomocy od państwa.

Wasza pomoc łagodziła cierpienia tych bezbronnych rodzin. Z pomocą Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, zorganizowaliśmy akcje, aby bezpośrednio wspierać ludność, która tego najbardziej potrzebuje. By zapobiec zakażeniu chorobą, zabezpieczamy szkoły i kaplice wiejskie (35 wsi) parafii św. Józefa, ustawiamy naczynia do mycia rąk, środki dezynfekujące, termofiltry oraz maski (bandany). Oprócz tego, przygotowaliśmy zestawy żywności składające się z mąki kukurydzianej, ryżu, soli, cukru i oleju. Paczki te zostały przekazane głównie osobom starszym mieszkającym samotnie bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony rodziny. Wśród tych starców byli również niewidomi i głuchoniemi, mieszkający samotnie we wsi bez bezpośredniej pomocy ze strony rodzin. Otrzymane wsparcie wykorzystaliśmy w następujący sposób:

– zakup 3 termostatów/termofiltrów,
– zakup żywności: mąki, soli, oleju, cukru i ryżu,
– zakup środków dezynfekujących, maseczek na twarz i naczyń do mycia rąk: wiaderka z kranikiem i metalową podstawą oraz stołki.

Z całego serca dziękujemy!

ks. Muzinga Thomas
Mokambo, DR Konga

Więcej o sytuacji w krajach misyjnych i udzielanej pomocy w ramach kampanii COVID19 – POMOC znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/