55181 zł
cel 53760 zł

352
wspierających

Zapewnienie kosztów utrzymania w Polsce kleryka Godfreya Kauwa przez okres 1 roku

 

Kleryk Godfrey Emmanuel Kauwa urodził się w 1992 roku w Dedza, w Malawi. Pochodzi z rodziny z dwójką dzieci, ale szybko stracił rodziców i wychowywali go dziadkowie. Od trzech lat mieszka w Polsce i studiuje teologię w seminarium salezjańskim w Krakowie.

Godfrey w tym roku jest zaangażowany w animację spotkań z młodzieżą, która planuje wyjechać na misje salezjańskie w różnych częściach świata. Te spotkania obejmują przygotowanie w zakresie nauki języka, poznania duchowości salezjańskiej i towarzyszenie młodym ludziom w rozeznaniu ich drogi.

Dodatkowo organizuje też spotkania formacyjne,  tzw. „weekend Mens”. Jest to comiesięczne spotkanie w weekendy z młodymi mężczyznami, którzy rozeznają swoje powołania życiowe. Dzieli się tam z nimi swoją własną drogą powołaniową i doświadczeniami.

Inną działalnością apostolską, w którą jest zaangażowany, są animacje misyjne, w ramach których udaje się do różnych szkół czy parafii i dzielą się z ludźmi informacjami o misjach salezjańskich.

Prowadzi warsztaty języka obcego i opowiada o życiu w Zgromadzeniu Salezjańskim. Jak sam mówi, jest to dla Niego bardzo ciekawa i wymagająca działalność apostolska.

Drodzy Dobrodzieje, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zapewnieniu kosztów utrzymania w Polsce kleryka Godfreya Kauwa przez okres 1 roku. Wspieraj z nami Projekt 744!

Za projekt odpowiada ks. Jacek Zdzieborski SDB, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego