W piątek 15 września z wolontariatu misyjnego wróciła Laura Lis, która przez ponad dwa miesiące pracowała w Kazembe, w Zambii.
.
Wolontariuszka pomagała na placówce salezjańskiej w miejscowości Kazembe, położonej w najbiedniejszej prowincji Zambii – Luapula. Pracuje tam ks. Jacek Garus, który jest dyrektorem miejscowej wspólnoty.
.
W Don Bosco Youth Center – czyli oratorium, w którym dzieci i młodzież mogą spędzać swój wolny czas – razem z wolontariuszami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu i naszego Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, Laura pomagała w organizacji obozu wakacyjnego dla dzieci. Zorganizowany Holiday Camp dla dzieci i młodzieży w ilości ok. 150 osób, pozwolił uczestnikom codziennie zjeść pełnowartościowy posiłek, a także zapewnił rozrywkowy czas zabaw i nauki, w ramach alternatywy błąkania się po ulicy.
Laura, oprócz animacji czasu w oratorium i organizacji obozu, pomagała także w bieżących sprawach i obowiązkach na placówce.
.
Dziękujemy naszej wolontariuszce za zaangażowanie i codzienną pracę, świadectwo wiary i otwartość. Prosimy o modlitwę w jej intencji!