Orszak Trzech Króli to świecka tradycja organizowana na ulicach polskich miast od 12 lat. Jej celem jest zamanifestowanie przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

Jak powiedział ksiądz Tomasz Łukaszuk w WYWIADZIE udzielonym Radiu Warszawa, jesteśmy powołani, żeby głosić Dobrą Nowinę na całym świecie. „Poprzez nasze dobre uczynki i zaangażowanie inni ludzie mogą zobaczyć, że Bóg jest, kocha i chce być blisko wszystkich nas” dodał ksiądz Tomasz.

6 stycznia to także dzień misyjny. Tego dnia przebrani w stroje misyjne kroczyliśmy za królem afrykańskim, Melchiorem. Nad nami powiewały flagi państw misyjnych, w których odbywaliśmy nasze wolontariaty misyjne: Zambii, Etiopii, Malawi, Madagaskaru, Ugandy. W barwnym pochodzie przeszliśmy Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka.
Orszak Trzech Króli w Warszawie był wspaniałym wydarzeniem. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział i spotkać tyle wspaniałych osób. Orszakowi towarzyszył jarmark świąteczny, na którym również byliśmy obecni z naszym stoiskiem misyjnym.

Dziękujemy wolontariuszom misyjnym i sympatykom misji salezjańskich za obecność oraz pomoc, a organizatorom za zaproszenie!

O wolontariacie misyjnym i Orszaku Trzech Króli opowiadali również Zuzanna i Wojtek Samselowie na antenie Polskiego Radia 24. Zachęcamy do wysłuchania AUDYCJI.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ORSZAKU TRZECH KRÓLI!