Dziękujemy Dobrodziejom, Misjonarzom i Wolontariuszom misyjnym za udział w naszym jubileuszu! Zamieszczamy fotorelację.

W sobotę, 19 czerwca obchodziliśmy 40-lecie naszej działalności. O godzinie 12.00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Podczas Eucharystii 18 naszych wolontariuszy i 3 z Salezjańskiej Fundacji Misyjnej Don Bosco otrzymało krzyże misyjne. To oni w najbliższych tygodniach wyjadą, by pracować na placówkach misyjnych w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Europie.

 O godzinie 15.00 rozpoczął się program misyjny, który poprowadziła Paulina Guzik, dziennikarka telewizyjna. Głównymi punktami programu był panel z misjonarzami i wolontariuszami, telemost z misjonarzami i koncert zespołu Magdy Anioł. W panelu misjonarzy i telemoście udział wzięli: s. Anna Polak (Etiopia), s. Anna Łukasińska (Kuba), ks. Artur Bartol (Kamerun), ks. Krzysztof Niżniak (Ghana), ks. Paweł Kociołek (Bangladesz), ks. Józef Kamza (Peru), ko. Sebastian Marcisz. W panelu wolontariuszy udział wzięli: Dorota Pośpiech (Peru), Małgorzata Klein (Madagaskar), Agnieszka Kania (Wenezuela), Wojciech Samsel (Zambia) i Henryk Kalinowski (Zimbabwe).

Tego dnia zaprezentowaliśmy również mobilną wystawę o naszej historii i działaniach. Dodatkowo na przygotowanych stanowiskach goście mogli nabyć gadżety przywiezione m.in. z Madagaskaru i Ghany, książki i materiały misyjne. W ramach pamiątki uczestnicy mogli zrobić zdjęcie w scenerii misyjnej w fotobudce.

Nasz jubileusz był również okazją do spotkania misjonarzy i wolontariuszy, bo już w piątkowe popołudnie wielu z nich przyjechało do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Wolontariusze, którzy mieli otrzymać następnego dnia krzyże misyjne kończyli ostatnie przygotowania, poznali misjonarzy i wolontariuszy, którzy swój wolontariat misyjny odbyli w ostatnich latach.

Dziękujemy młodzieży z Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku za upięknienie liturgii, Paulinie Guzik za prowadzenie drugiej części naszego spotkania, Magdzie Anioł i zespołowi za koncert. Dziękujemy ogromnie misjonarzom i wolontariuszom za udział w panelach dyskusyjnych oraz wolontariuszom i wszystkim osobom, które pomogły w prowadzeniu stoisk z gadżetami misyjnymi oraz zaangażowały się w organizację jubileuszu.

Z racji ograniczeń nasz jubileusz transmitowany był również online. Możesz obejrzeć nagrania na naszym kanale YouTube: youtube.com/watch?v=0Tf8m7e49Ak&t=4362s i youtube.com/watch?v=k_6Mbgr6uos