Poznaj historie dzieci w sytuacji ulicy, które trafiły pod skrzydła Don Bosco Fambul

 

Michael, 13 lat

Mieszkał na ulicy po tym, jak był maltretowany przez ojczyma. Ojczym był brutalny względem niego, chłopiec nie miał innego wyjścia, jak tylko udać się na ulicę. Matka Michaela nie mogła go chronić, z obawy przed utratą domu. Przebywał w Aberdeen (nadmorskiej dzielnicy Sierra Leone), a jego sposobem na przetrwanie było żebractwo. Dzięki Bogu, spotkał kobietę, która przyprowadziła go do Don Bosco. Przeszedł program rehabilitacji, ale jego ojczym odmówił przyjęcia go. Został skierowany do Group Homes.

W Don Bosco Michael jest zaangażowany w szkolenie umiejętności w zakresie obróbki metalu. Udowodnił, że szybko się uczy, jest oddany i zaangażowany. Nieustannie zdobywa nowe umiejętności w pracach metalowych w Don Bosco Fambul, wnosząc ogromny wkład w zadaszenie kaplicy, mocowanie krat na boisku i budowę stalowych drzwi zarówno w Girls Shelter jak i w Girls Shelter Plus.

Jest dobrym tancerzem, aktorem, piosenkarzem, siatkarzem i potrafi pracować z metalem.

Chcemy pomóc mu prowadzić niezależne życie poprzez reintegrację ze społeczeństwem. Wynajmiemy pokój i pomożemy mu zapewniając zestaw startowy na samodzielny zawodowy początek. Będzie z nami przez kilka miesięcy.

 

*Imię chłopca zostało zmienione, ze względu na ochronę danych osobowych.

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ