W sobotę, 17 kwietnia 2021 roku, kandydaci przygotowujący się do wyjazdu na misje przyjechali do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie. Dominika, jedna z osób uczestniczących w spotkaniu napisała krótką relację:

W minioną sobotę odbyło się spotkanie tegorocznych kandydatów na wolontariuszy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Panowała gorąca atmosfera, cieszyliśmy się sobą, rozmawialiśmy o naszych misyjnych destynacjach. Każdy z nas wyczuwa powoli nadchodzący koniec formacji.

Magda Torbiczuk przeprowadziła cześć warsztatową dotyczącą dziennikarstwa, podczas której opowiedziała o tajnikach prostego i efektywnego pisania. Następnie wszyscy razem poszliśmy na Mszę świętą, złożyliśmy tam nasze troski Bogu. Druga cześć spotkania rozpoczęła się prelekcją s. Anny Polak, misjonarki w Adwa. Wysłuchaliśmy historii o ośrodku salezjańskim działającym na północy Etiopii. Siostra nie tylko opowiadała o chwilach pełnych radości, ale także o sytuacjach kryzysowych. Wiedza przekazywana ludziom tam mieszkającym przez ostatnie 40 lat dziś owocuje, ponieważ sami stają się profesjonalistami i szkolą kolejne pokolenia. Na końcu Agnieszka Malinowska, wolontariuszka misyjna opowiedziała nam o charakterze jej pracy,  codziennym życiu ludzi oraz ich kulturze. Przez pół roku pracowała ona w Kapchagay na południu Kazachstanu.

Dominika Kubiak