W dniach 23-25 listopada 2018 roku odbyło się trzecie spotkanie formacyjne Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Spotkanie rozpoczęliśmy różańcem. Następnie udaliśmy się na kolację. Na stole znów zagościła niezastąpiona sałatka z tuńczykiem. Po kolacji mieliśmy okazję lepiej się poznać. Gry integracyjne przygotowała dla nas Kasia, jedna z uczestniczek spotkania. Podczas pogodnego wieczorku z pewnością nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy. Później był czas na modlitwę wieczorną i słówko na dobranoc, które powiedział ks. Mieczysław Zakrzyński. Miłym zakończeniem dnia była projekcja filmu o misjach w Zambii pt. „Jezus w Afryce”.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy mszą świętą. Po śniadaniu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z koad. Karolem Domagałą – salezjaninem, psychologiem i psychoterapeutą. Warsztaty były czasem czerpania wiedzy i refleksji, a kolejka do indywidualnych rozmów ciągnęła się do niedzieli.

Po obiedzie mieliśmy rekreację na świeżym powietrzu. Następnie ks. Tomasz Łukaszuk wygłosił konferencję, której tematem przewodnim były emocje i uczucia, determinujące nasze życiowe wybory. Istotne jest, by nauczyć się je rozróżniać i podążać za tymi, które prowadzą nas do Boga.

Kolejnym punktem programu była prezentacja z misji krótkoterminowej Patrycji Dydy oraz Matyldy Szwedzińskiej. Dziewczyny w dwa miesiące przywróciły zrujnowanym klasom lekcyjnym na placówce salezjanów w Nkhotakhota nowy wizerunek.

Wieczorem adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wysłuchaliśmy listów wolontariuszy z Kazachstanu i Zambii. Słówkiem na dobranoc podzieliła się z nami s. Joanna Jach. Opowiedziała nam niesamowitą historię życia błogosławionej Chiary Badano. Dzień zakończył się spotkaniem dla kandydatów na wyjazd długoterminowy z ks. Jackiem Zdzieborskim, dyrektorem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Niedzielę rozpoczęliśmy Eucharystią. Po śniadaniu mieliśmy szansę wysłuchać relacji Anny Błaszczak i Justyny Stanek z misji długoterminowej w pięknym Kazachstanie. Dziewczyny pracowały w Kapczagaj, gdzie Siostry Służebniczki Wielkopolskie prowadzą domy dla dzieci z trudnych rodzin. Następnie odbyło się spotkanie dla kandydatów na wyjazd krótkoterminowy.

Potem przyszła kolej na ostatni etap spotkania – sprzątanie domu i obiad. Dziękujemy Bogu za kolejny wspólny weekend i owocny czas pełen radości.

Nela Baran, uczestniczka listopadowego spotkania

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA!