André to jeden z podopiecznych Adopcji na Odległość w Mokambo. Dzięki Wam chłopiec otrzymuje wsparcie i chodzi do szkoły. Jest bardzo uczynny, radosny i wdzięczny. Publikujemy list napisany dla Opiekunów Adopcyjnych.

Drodzy Adopcyjni Przyjaciele!

Z całego serca pozdrawiam wszystkich. Zawsze jestem blisko Was, bo wspieracie mnie w nauce, pomagacie mi osiągać lepsze wyniki. Tu u nas wszystko idzie w miarę dobrze, bo zawsze jesteście ze mną. Jedynie ta „choroba”, która zaatakowała cały świat – koronawirus… I oto wszystko się zatrzymało. Z tego powodu nie ma ani szkoły, ani kościoła, ani Mszy Świętej. Dano nam wielotygodniowy urlop, mamy kwarantannę.

W szkole, w instytucie św. Kizito, na półrocze byłem pierwszy w klasie z wynikiem aż 74%. Jest to szkoła salezjańska św. Jana Bosko. Na pewno cieszycie się moim wynikiem. Dziękuję Wam i niech każdego dnia strzeże Was Pan Bóg.

Razem z moją ciocią, zwłaszcza w tym czasie wolnym od szkoły, pracujemy na polu i w ogródku, aby mieć, co jeść. Pan nam błogosławi w zbiorach kukurydzy na polu i warzyw w ogródku. Pomagam też w misji Ks. Piotrowi doglądać królików, których ma ich sporo. Lubię się uczyć. Od zawsze miałem pragnienie zostać księdzem albo bratem, by pomagać innym dobrze żyć i się modlić. Zapewniam jeszcze raz, że będę prosił Miłosiernego Boga, żeby Was błogosławił i dopomagał zawsze w Waszym życiu.

André Nawej Chola
DR Konga, Mokambo

W DR Konga ks. Piotr Paziński troszczy się o edukację dzieci w trudno dostępnym terenie w buszu. Lekcje odbywają się w opuszczonych budynkach lub w pomieszczeniach kościołów. Jednak najważniejsze, że dzieci mają szansę zdobycia edukacji!