Dziękuję za Waszą pomoc – list od s. Beaty z Argentyny

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Misji, a w szczególności  naszego Colegio Maria  Auxiliadora w General Conesa!

W czerwcu ubiegłego roku otrzymałyśmy w ramach Projektu 632 “Remont i wyposażenie kuchni na misji w General Conesa w Argentynie” 10 000 dolarów. Ta kwota była potrzebna na remont i wyposażenie jadalni oraz kuchni w naszej szkole. Dziś możemy już z radością podzielić się wiadomością, że większość potrzebnych materiałów i sprzętów została kupiona i prace remontowe idą do przodu. Z początkiem nowego roku szkolnego dzieci w szkole wrócą do sprawnie funkcjonującej szkoły, będą korzystać z nowej jadalni.

Nasza szkoła, jako prywatna i katolicka, nie jest  dotowana przez państwo, więc ledwo wystarcza nam na pensje dla nauczycieli. Wszystkie inne wydatki związane z utrzymaniem budynku są pokrywane praktycznie z ofiar Darczyńców, ludzi o wielkim i wspaniałomyślnym sercu – takich jak Wy!

W czasach “normalnych”, remont mógłby być już dawno ukończony, niestety w  czasie pandemii wszystko się skomplikowało. Kilka razy prace zostały przerwane z powodu testu pozytywnego na covid u któregoś z pracowników. Na szczęście nikt nie przechodził tego ciężko, jedynie z lekkimi objawami.

Z otrzymanych środków zakupiliśmy: materiały budowlane (cement, wapno, rury, cztery zlewozmywaki i krany, kafelki ceramiczne, potrzebne narzędzia i gwoździe), zamrażalkę, lodówkę, garnki, sztućce, sprzęty kuchenne, dwie mikrofalówki i opłaciłyśmy pracowników.

Z całego serca dziękuje wszystkim Ofiarodawcom w imieniu moim, sióstr i przede wszystkim wielu rodzin z General Conesa, których dzieci mogą już nie tylko uczyć się w naszej szkole, aby stawać się „dobrymi chrześcijanami i obywatelami”, ale jeszcze będą mogły zjeść dobry, ciepły posiłek.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za złożone ofiary, zapewniamy o gorącej modlitwie we wszystkich intencjach naszych Ofiarodawców, prosząc szczególnie o dar zdrowia – duszy i ciała, dla nich i ich rodzin oraz o pokój dla udręczonego świata.

 

Z serdecznym pozdrowieniem i wdzięcznością,
s.Beata Bienias FMA

 

.