56812 zł
cel 56000 zł

130
wspierających

Dofinansowanie zakupu ciężarówki do placówki misyjnej w Kazembe w Zambii

 

Parafia w Kazembe liczy ponad 6000 osób. Salezjanie prowadzą tutaj szkołę zawodową, zakład stolarski, internat oraz oratorium. Placówka wciąż się rozrasta. Aby móc prowadzić tak duże dzieło niezbędny jest duży samochód dostawczy. Parafia jest bardzo biedna, a salezjanów nie stać na zakup niezbędnego środa transportu. Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu! Dołącz do akcji i wspieraj z nami Projekt 725!

Kazembe położone jest w prowincji Luapula w Zambii. Dzieci i młodzież mają ograniczony dostęp do edukacji a lokalna społeczność jest słabo wyedukowana. Brakuje pracy. Ludzie nie mają perspektyw na lepsze życie, są przygnębieni, brakuje im motywacji. Z pomocą przychodzą salezjanie.

Salezjanie prowadzą dla mieszkańców różne programy wsparcia, parafię, oratorium oraz szkołę zawodową o profilu stolarskim. Szkoła nie tylko kształci uczniów, ale posiada własną linię produkcyjną. Powstają tutaj drzwi, stoły, ławki, krzesła oraz inne meble wykonane z drewna. Dzięki realnej produkcji i zamówieniom od lokalnych instytucji i firm szkoła nie tylko daje uczniom praktyki, zapewnia wyżywienie i utrzymanie, ale generuje przychód i pozwala myśleć o przyszłych inwestycjach. Od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli zdobywać wyksztalcenie w zawodzie murarza. W planach jest poszerzenie produkcji,  aby stać się niezależnymi finansowo oraz by móc zapewnić większą ilość miejsc pracy dla lokalnej ludności .

By spełnić te cele niezbędny jest duży, niezawodny samochód dostawczy. Aktualnie szkoła posiada jedynie wysłużony, dwudziestoletni pick-up. By móc pozyskać deski do produkcji lub później dowieźć do klienta gotowe drzwi lub inne meble, salezjanie muszą wynajmować ciężarówkę, co generuje duże koszty i jest mało opłacalne.

Placówka stale się rozrasta, powstają nowe kaplice dojazdowe, nowe projekty rozwojowe takie jak farma dla kóz. Nowy i duży samochód bardzo ułatwi pracę misjonarzom oraz obniży koszty związane z działalnością na placówce.

Niestety na misji nie ma wystarczających funduszy, aby zakupić nowy samochód. Wspólnie z nami możesz pomóc w realizacji projektu. Wspieraj Projekt 725!

Za projekt odpowiada ksiądz Jacek Garus SDB