Opowiadamy o misjach i zarażamy pasją do misji. W ramach animacji misyjnej organizujemy i uczestniczymy w różnych spotkaniach. Pokazujemy, piszemy i mówimy o pracy misyjnej w mediach. W Polsce staramy się docierać do jak największej liczby ludzi.

Animacja misyjna to wszystkie nasze działania, które podejmujemy w Polsce w ramach promocji misji. Misje mamy w sercu i zabieramy je wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Odwiedzamy parafie, szkoły, przedszkola, wspólnoty kościelne, uczelnie wyższe, grupy i stowarzyszenia. Organizujemy spotkania, rekolekcje i kolonie. W Warszawie zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy misyjnej, która obejmuje około 3 000 eksponatów (obecnie jest remontowana).

W czasie spotkań z misjonarzami i wolontariuszami dowiesz się, jak wygląda codzienność w zambijskiej wiosce czy peruwiańskiej dżungli i pustyni. Będzie okazja by przymierzyć peruwiańskie poncho, zobaczyć jak nosić dziecko w chuście z afrykańskiej chitengi i dotknąć piłki z liści bananowca, samochodu z drutu i puszek. Opowiadamy o pracy na misjach i odpowiemy na wszystkie pytania. Pragniemy być bramą, która otworzy serca i pobudzi do działania na rzecz ludzi żyjących w innych krajach świata.

Zorganizuj spotkanie o misjach i zaproś nas. Przyjedziemy do Twojej miejscowości, zapakujemy gadżety misyjne i zabierzemy Cię do Afryki lub Ameryki Południowej. Pokażemy misje z bliska! Chcemy zarazić Was pasją do misji!

Współpracujemy również z mediami. Pokazujemy, piszemy i mówimy o misjach, bo to nasza pasja. Wydajemy kalendarze, książki, filmy i gadżety. Współpracujemy z radiem, telewizją, prasą, portalami internetowymi. Organizujemy spotkania i kampanie medialne o misjach. Nasz dwumiesięcznik „Misje salezjańskie” wysyłany jest do naszych Dobrodziejów w wersji papierowej i elektronicznej.

Na stronie i profilach w mediach społecznościowych na bieżąco informujemy Was o nowych wydarzeniach, problemach i pomocy, jakiej razem udzielamy. Publikujemy listy misjonarzy i wolontariuszy, pokazujemy, jak Wasza pomoc zmienia życie potrzebujących. Bądźcie z nami!

Więcej informacji na temat naszego jubileuszu znajdziesz TUTAJ