1. POMÓŻ

Starsza sąsiadka, osoba niepełnosprawna? Komu możesz pomóc? Zapytaj i działaj.  

Zapytaj jak możesz pomóc komuś, kto mieszka obok Ciebie lub znajomym, którzy potrzebują wsparcia. W Adwencie każdy z nas ma więcej zajęć, ale warto pomagać sobie wzajemnie. Szczególnie tym, którzy na co dzień mierzą się z problemami.

  1. roRATOWANIE DUSZY

Wstań przed świtem i idź na roraty!

W grudniu słońce wschodzi po godzinie 7:00, a roraty często zaczynają się nawet o 6:00. Niektórzy z nas jeszcze śpią, inni szykują się do pracy lub ją zaczynają. Jeśli możesz, wstań (nawet jeśli to dla Ciebie środek nocy) i jedź do kościoła. Roraty to msza wotywna do Najświętszej Maryi Panny. A z kim najlepiej przeżywać Adwent, jak nie z Matką Bożą?

  1. NAKARM

Przygotuj posiłek na wigilię dla bezdomnego lub potrzebującego.

W wielu miastach w okolicach Bożego Narodzenia organizowane są świąteczne spotkania dla ubogich i bezdomnych. Pomożesz je przygotować? Skontaktuj się z organizatorami i podziel się swoimi zdolnościami. Zrobienie pierogów, upieczenie ciasta, udekorowanie sali, przygotowanie prezentu, kolędowanie? Pomóc można na wiele sposób.

  1. ZACZERP ZE SŁOWA

Wybierz jedną z ksiąg biblijnych, przeczytaj ją i rozważaj.

Słowo ma moc! Jak poznać Boga? Czytając i rozważając Pismo Święte. To nie jest zbiór opowiadań, a Słowo Boga skierowane do Ciebie. Duch Święty pomoże odkryć na nowo piękno i tajemnicę ksiąg biblijnych. W czasie Adwentu nie czekaj, bo samo czekanie nic nie da. Czytaj. Módl się. Rozważaj.

  1. MIEJ CZAS

Bez powodu zrób dla kogoś coś miłego. Wspólnie cieszcie się ze swojej obecności.

Dawno nie spędziłeś czasu z kimś bliskim? Studia, praca, zajęcia, a gdzie czas na budowanie relacji? Dobrze, gdy Adwent przeżywamy wspólnie. Wystarczy pomysł i trochę czasu, żeby przygotować dla kogoś upominek lub zorganizować miłe popołudnie. Świąteczna kartka? Ręcznie dekorowany piernik? Łyżwy? Roraty?

  1. RADUJ SIĘ

Zrób coś, co kochasz i ciesz się chwilą.

Nie zapomnij, że przykazanie miłości zawiera też miłość do siebie. Nie zaniedbuj tego. Zadbaj o każdą ze sfer w swoim życiu – fizyczną, psychiczną, emocjonalną, intelektualną i duchową. Tak! Zrób coś, co sprawi Ci przyjemność, a na co na co dzień nie masz czasu. Fitness? Książka? Spacer? Film? Kawa?