Misje konserwują i nie pozwalają się zestarzeć. Tę prawdę potwierdza własną osobą ks. Władysław Klinicki, który w dniu dzisiejszym, tj. 1 czerwca obchodzi swoje… 107 urodziny! Jest on obecnie najstarszym salezjaninem na świecie.

Ks. Władysław Klinicki urodził się w 1914 r. Do nowicjatu salezjańskiego wstąpił w 1933 r. w Czerwińsku nad Wisłą. W czasie wojny został wywieziony na roboty do Niemiec. Po zwolnieniu wrócił do Warszawy, gdzie 14 lutego 1943 r. przyjął święcenia kapłańskie. Ks. Władysław krótko potem został aresztowany, więziony na Pawiaku, a następnie wywieziony do obozu. Przeszedł przez trzy obozy koncentracyjne: w Gross Rosen, Dora i Nordhausen. Po zakończeniu wojny kilka lat pracował w Niemczech.

Ks. Władysław od 71 lat pracuje na misjach. W 1950 r. wyjechał do Ekwadoru, a w 1968 r. został skierowany do Brazylii, gdzie pracuje do dziś. Misjonarz posługiwał na wielu placówkach jako wychowawca i duszpasterz, przez wiele lat opiekował się Polonią brazylijską. To wspaniały kapłan, spowiednik, głosiciel Bożego Miłosierdzia. To on zapoczątkował obecność polskich misjonarzy salezjańskich w Brazylii. Mimo imponującego wieku nadal pozostaje aktywny we wspólnocie i czuje się dobrze.

Prosimy o modlitwę w intencji naszego misjonarza. A dostojnemu Jubilatowi życzymy dobrego zdrowia, wielu sił oraz opieki Wspomożycielki Wiernych na dalsze lata życia i posługi misyjnej.