23991 zł
cel 23968 zł

191
wspierających

Wyposażenie domu dla wolontariuszy w City of Hope w Lusace w Zambii

Siostry salezjanki z Zambii potrzebują wsparcia finansowego, by móc ukończyć dom dla wolontariuszy. Brakuje pomieszczeń do spania i prowadzenia zajęć.

City of Hope jest placówką misyjną w Lusace prowadzoną przez siostry salezjanki. Siostry opiekują się głównie dziewczętami, które pochodzą z rozbitych rodzin oraz środowisk zagrożonych przemocą i nałogami. Często do placówki trafiają dziewczęta kierowane bezpośrednio przez opiekę społeczną lub inne ośrodki. Siostry prowadzą internat dla dziewcząt, szkołę podstawową, zawodową oraz średnią.

Wolontariusze pomagają siostrom w codziennej pracy. Bez ich pomocy sytuacja na placówce byłaby trudniejsza lub wymagała dodatkowego personelu. Wolontariusze prowadzą lekcje w szkole, organizują i prowadzą zajęcia komputerowe, pracują w przychodniach zdrowia, wspólnie z dziewczętami pracują przy uprawach roślin, które uczniowie później mogą sprzedać oraz pomagają w wielu innych zajęciach.

Dom dla wolontariuszy, który ma zostać ukończony, składa się z 8 niezależnych pokoi, dwóch salonów dla gości, dużej jadalni, która może z łatwością pomieścić 16 osób. Większość budynku jest już ukończona, jednak wciąż brakuje funduszy na jego wykończenie.

Razem możemy pomóc w ukończeniu domu dla wolontariuszy w City of Hope.

Wesprzyj Projekt 525!

Odpowiedzialna za projekt jest s. Charmaine de la Charmette FMA