93384 zł
cel 76104 zł

1123
wspierających

Renowacja szkoły podstawowej w Mokambo

Katanga, w której realizowany będzie projekt, to uboga prowincja w Demokratycznej Republice Konga. Dzieci i młodzież do 20 roku życia stanowią 60% mieszkańców. Wielu z nich nie chodzi do szkoły, bo nie stać ich na zapłacenie czesnego, kupienie mundurków i innych wymaganych materiałów.

Salezjanie i salezjanki prowadzą w tym regionie sześć szkół. Jedną z nich jest kompleks edukacyjny w miasteczku Mokambo. Uczniowie są podzieleni na 17 klas, po 45 osób każda. Budynek szkoły podstawowej Intungulushi pochodzi z lat 60-tych i obecnie infrastruktura się rozpada. Część sanitarna jest przestarzała i wymaga remontu.

Najpilniejszą potrzebą jest renowacja tylnej ściany budynku. Stare fundamenty, regularnie podmywane przez deszcze, spowodowały jej tąpnięcie. Pionowe pęknięcie przechodzi przez całą ścianę i grozi zawaleniem budynku. Projekt dotyczy funduszy na prace budowlane (m.in. zbudowanie ścian nośnych i kanału odwadniającego), które są niezbędne, aby budynek nie uległ całkowitemu zniszczeniu. Dzięki renowacji setki dzieci rocznie będą mogły kontynuować edukację w szkole.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Paulin Kayumba SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy,
Przesyłamy serdeczne podziękowania za Waszą pomoc przy realizacji Projektu 491! To dzięki Wam udało nam się wyremontować część budynku szkoły podstawowej w Mokambo.
Za otrzymane pieniądze udało nam się zburzyć i postawić od nowa tylne ściany trzech trzech klas. Został wylany nowy fundament. Dodatkowo wyburzona został ściana toalety, postawiona od nowa. Udało się również odnowić toalety. Wasza pomoc bardzo przyczyniła się do poprawy warunków w nauce, za co serdecznie dziękujemy. Każdego dnia pamiętamy o Was w modlitwie, serdeczne Bóg zapłać za Wasze otwarte serca.

Dziękujemy!