PROJEKT 777 — UGANDA — REMONT AMBULARORIUM
Remont i wyposażenie ambulatorium w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kamuli
Centrum Kształcenia Zawodowego w Kamuli jest szansą na lepszą przyszłość dla młodzieży. Codziennie odwiedza je ponad 500 osób, głównie młodzi ludzie, chłopcy i dziewczęta. Na tak dużej misji często dochodzi do różnych wypadków a najbliższy szpital oddalony jest od misji o kilkadziesiąt kilometrów. Salezjanom zależy na szybkiej hospitalizacji tych, którzy potrzebują pilnej pomocy medycznej. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 777!
Salezjański Ośrodek Kształcenia Zawodowego imienia św. Józefa w Kamuli powstał w 1989 roku. Była to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności, szczególnie młodzieży. Od samego początku istnienia, placówka zapewniała możliwość rozwoju i zdobycie dobrego wykształcenia. Obecny zespół nauczycieli i misjonarzy jest bardzo zdeterminowany i zaangażowany w dalszy rozwój placówki. Szkoła w Kamuli cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży w całym kraju, ponieważ kształcenie stoi na wysokim poziomie.
Dużym wyzwaniem jest zaspokojenie potrzeb sanitarnych i medycznych dla podopiecznych, szczególnie tych przebywających w internacie. Placówka od dawna borykała się ze znalezieniem odpowiedniego ambulatorium, które mogłoby pomóc w rozwiązywaniu problemów chorobowych zarówno w dzień jak i w nocy. W tym celu zdecydowano o wydzieleniu jednego z pokoi gościnnych z przeznaczeniem na ambulatorium. Pokój ten znajduje się w środku kompleksu i każdy może mieć do niego dostęp. Niestety, pomieszczenie wymaga remontu i wyposażenia w meble, odpowiednie materiały i lekarstwa. Potrzebna jest także pielęgniarka, która będzie opiekowała się szpitalem dzień i noc.
Za zebrane pieniądze zostanie wykonany remont pomieszczenia na zewnątrz oraz wewnątrz, dokona się zakupu odpowiedniego sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, leki a część pieniędzy zostanie przeznaczona na wynagrodzenie dla zatrudnionej pielęgniarki.
Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 777.
Za projekt odpowiada ksiądz Ferdinand Ntunzwenimana SDB