36522 zł
cel 70000 zł

231
wspierających

 

Wsparcie młodych salezjanów z Moshi w Tanzanii w pracy ewangelizacyjnej

 

My pomagamy im, a oni pomagają innym. Pomóżmy młodym salezjanom w ich pracy w Moshi. Razem z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu prowadzimy zbiórkę na apostolat  młodych salezjanów w Moshi. Pomóżmy im zrealizować marzenie o zastaniu kapłanem i pracy z dziećmi oraz młodzieżą. 

Wesprzyj Projekt 553!

Salezjańskie Seminarium Duchowne w Moshi w Tanzanii funkcjonuje od ponad 25 lat. Na tę chwilę w Moshi filozofię studiuje 68 kleryków pochodzących z 13 krajów Afryki. To miejsce kształtuje powołania młodych ludzi, którzy niedługo pójdą nieść Ewangelię i pomoc mieszkańcom różnych zakątków Czarnego Lądu.

Prowadzenie seminarium i kształcenie młodych salezjanów wymaga dużego wysiłku oraz nakładu finansowego.

W seminarium, oprócz studiów, młodzi duchowni zdobywają doświadczenie w pracy z młodzieżą. Wykorzystując swoje rozmaite talenty i zdolności, ewangelizują, udzielają korepetycji, grają na gitarze, organizują zabawy i zawody sportowe.

Te wszystkie działania wymagają jednak wielu wydatków związanych z transportem i zakupem niezbędnych materiałów w tym sprzętu sportowego, gier, książek, przyborów papierniczych, laptopów i projektorów, aparatu fotograficznego oraz wielu innych drobnych rzeczy pomocnych w prowadzeniu zajęć i ewangelizacji.

Pomóżmy młodym salezjanom z Moshi spełnić ich własne marzenia o przyszłości i służyć innym. Pomagając im, pomagamy ich podopiecznym.

Wspólnie zrealizujmy Projekt 553!

Za projekt odpowiada ks. Jacek Zdzieborski SDB