25889 zł
cel 25872 zł

172
wspierających

 Materiały i pomoce ewangelizacyjne dla dzieci i dorosłych na Kubie

Na Kubie panuje synkretyzm religijny. Katolicy wciąż są mniejszością. Praca misyjna to praca u podstaw. Siostry salezjanki towarzyszą, pomagają, katechizują. Do swojej codziennej pracy potrzebują materiałów ewangelizacyjnych. Pomóż przy realizacji Projektu 543!

Siostry salezjanki w każdym z czterech domów zakonnych przyjmują wiele osób. Kapłani celebrują w nich Msze Święte. Materiały i pomoce ewangelizacyjne, które posiadają, są niewystarczające. Marzeniem sióstr jest zaprojektowanie i wydrukowanie materiałów, których tu na Kubie nie można dostać.

Ze względu na to, że Kuba jest krajem komunistycznym, siostry mają pewne ograniczenia. Nie mogą zdobyć tego typu materiałów na miejscu. Jedyną, mniej kosztowną możliwością, jest wykonanie ich na sąsiedniej Dominikanie, w jednej z drukarni salezjańskich. Aby to zrobić, trzeba polecieć do Republiki Dominikany, zlecić wykonanie materiałów, a później szukać możliwości sprowadzenia ich na Kubę bez dodatkowych opłat. To wszystko wymaga czasu i pieniędzy. W celu ograniczenia kosztów, siostry chcą sprowadzić pomoce przez turystów z Santo Domingo.

Materiały i pomoce ewangelizacyjne, których potrzebują salezjanki to: 1000 broszurek-tryptyków z podstawowymi modlitwami chrześcijanina, 500 metalowych przypinek na spotkania z młodzieżą i dorosłymi, 300 obrazków religijnych z modlitwami do św. Jana Bosko, obrazki z wizerunkiem św. Marii Mazzarello, 300 różańców, 200 medalików ze Wspomożycielką i po 15 różnej wielkości banerów okolicznościowych: na Wielkanoc i Boże Narodzenie, z Maryją Wspomożycielką, Jezusem Dobrym Pasterzem i Świętymi Salezjańskimi, z wyjaśnieniem jak odmawiać różaniec.

Pomóż siostrom w ich misji! Wesprzyj Projekt 543!

Za projekt odpowiada s. Anna Łukasińska FMA