42276 zł
cel 71904 zł

267
wspierających

Budowa domu dla dzieci ulicy z Kabwe w Zambii

Dzieci i młodzież mieszkają na ulicach Kabwe. Wiele z nich pochodzi z dzielnicy slumsów Makululu. Żyje tam około 5 000 sierot. Pomóżmy im. Zapewnimy dom, jedzenie, ubrania i szkołę. I Ty możesz pomóc w realizacji Projektu 537!

Celem Projektu 537 jest wybudowanie kolejnego domu dla sierot. W Makululu powstał już pierwszy dom dziecka Iciloto. Mieszka w nim 16 dzieci z ulicy. Obok wybudowano niewielki budynek szkolny. Mimo małego metrażu do szkoły przychodzi około 350 uczniów. To sieroty, dzieci zaniedbane i te, które mieszkają na ulicy. Najmłodszy uczeń ma 10 lat, a najstarszy 25. Na placówce misyjnej funkcjonuje też oratorium. Na codzienne zajęcia do tej świetlicy przychodzą setki dzieci i młodzieży. Chcemy wybudować kolejny dom dla dzieci ulicy i dla sierot.

W Kabwe rośnie liczba dzieci, które mieszkają na ulicy. Jest kilka powodów: duża liczba dorosłych jest zarażona wirusem HIV i AIDS, panuje ogromna bieda i bezrobocie oraz wiele rodzin się rozpada. W wielu domach panuje przemoc, brakuje jedzenia, akceptacji, bezpieczeństwa i miłości. W rodzinach zastępczych dzieci są wychowywane przez dalszą rodzinę lub obcych ludzi. Niestety ich opiekunowie zmuszają ich do pracy. Dzieci muszą zarobić na własne utrzymanie. Wiele dzieci decyduje się uciekać i żyć na ulicy. Bardzo szybko wpadają tam w nałogi. Nadużywają alkoholu, palą, wąchają klej. Muszą walczyć o swoją pozycję. Nałogi i przemoc zapewniają im złudne poczucie akceptacji ze strony ich rówieśników z ulicy. Pomóżmy dzieciom, które mieszkają na ulicach Kabwe i slumsach Makululu. Trzeba im zapewnić dom, w którym poczują się akceptowani, kochani i bezpieczni.

Wspólnie wybudujmy kolejny dom dla dzieci i młodzieży. Wesprzyj Projekt 537.

Za projekt odpowiada ks. Michał Wziętek SDB

Projekt 537-Zambia-Makululu

WESPRZYJ PROJEKT 537!