66131 zł
cel 70015 zł

879
wspierających

Zakup ławek i krzeseł do liceum sióstr salezjanek

Gabon to państwo w Afryce Środkowej, które posiada liczne bogactwa naturalne. Mimo to, panuje tam kryzys gospodarczy. Brakuje wody i prądu. Strajkują nauczyciele, ponieważ rząd nie jest w stanie im zapłacić. Strajki i zamieszki osłabiają system edukacyjny, a niski poziom nauczania stał się bardzo dużym problemem.

Misją sióstr salezjanek pracujących w Gabonie jest poprawa sytuacji edukacyjnej. W 1991 roku siostry założyły w Libreville przedszkole, a w kolejnych latach rozpoczęły nauczanie początkowe i kształcenie nauczycieli. W ramach odpowiedzi na potrzeby uczniów, w 2011 roku powstała również szkoła średnia.

Placówka misyjna salezjanek znajduje się na peryferiach Libreville. Dzięki ich obecności i możliwości nauki w Liceum Don Bosco, młodzi ludzie nie muszą dojeżdżać do szkoły w centrum. Uczniowie mają zapewniony wysoki poziom nauczania. Siostry i wychowawcy dbają o stałą współpracę z rodzicami dzieci i młodzieży.

Rezerwy finansowe salezjanek pozwoliły na utworzenie pierwszego etapu szkoły średniej (odpowiednik polskiego gimnazjum). Aby uczniowie mogli kontynuować edukację, siostry potrzebują funduszy na wyposażenie pięciu klas szkolnych (stoły, krzesła, szafki). W ramach wspierania lokalnej społeczności, na zamówienie sióstr potrzebne meble wykona miejscowy stolarz.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Virginia Hernández FMA