Módlmy się w intencji szybkiego powrotu do zdrowia księdza Piotra Pazińskiego, misjonarza z DR Konga, który uległ wypadkowi.

Ksiądz Piotr Paziński pracuje Mokambo w Demokratycznej Republice Konga. Salezjanie prowadzą tam parafię, dwie szkoły podstawowe i średnią. Niestety, misjonarz musiał przerwać swoją pracę na misji ze względu na stan zdrowia. Podczas drogi do jednej z wiosek, gdzie odprawia Eucharystię, miał wypadek na motorze. Najbardziej ucierpiała noga, która wymaga długiej rekonwalescencji.

Misjonarz prosi o modlitwę:

W maju trafiłem do szpitala. Jechałem motocyklem do wioski Kapili (tzn. mała góra) na Mszę Świętą. Widząc na drodze małe dziecko, zahamowałem, upadłem i przygniótł mnie ciężki motor. W szpitalu mnie poskładano, pozszywano nogę i założono gips. Potrzeba mi teraz więcej cierpliwości, pokoju ducha i zawierzenia Panu, aby była Jego wola. W tej intencji proszę się pomodlić.

Moje Samopoczucie jest dobre. Noga trochę dokucza i domaga się dwóch podpórek (kul). Według zaleceń lekarzy muszę się poruszać, by wzmocniły się kości, ale też nogę trzeba trzymać w górze, by rana się lepiej goiła. Czekam tylko na zielone światło od lekarzy, kiedy będę mógł powrócić na misję w Mokambo. Bardzo dziękuję za modlitwę i nadal o nią proszę. Szczęść Boże.

Ks. Piotr Paziński

MODLITWA - ks. Piotr 2

Zobacz więcej naszych intencji modlitewnych!