1060 zł
cel 56000 zł

12
wspierających

Dofinansowanie do zakupu samochodu do placówki misyjnej w Mińsku

 

Salezjanie z diecezji grodzieńskiej i mińsko-mohylewskiej Republiki Białorusi prowadzą misję katolicką „Towarzystwo św. Franciszka Salezego”. W skład misji wchodzi aż 6 placówek. Ze względu na odległości między placówkami oraz szereg działań ewangelizacyjno-edukacyjnych niezbędny jest samochód. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj z nami Projekt 730!

Od początku swojej działalności na Białorusi salezjanie koordynują działania mające na celu wspieranie dzieci z biednych rodzin, wielodzietnych oraz niepełnych. W ramach misji na terenie wszystkich placówek salezjańskich odbywają się masowe imprezy kulturalne i sportowe takie jak: koncerty, konkursy, karnawały, spektakle teatralne, festyny tematyczne dla dzieci i młodzieży, widowiska muzyczne, turnieje sportowe, zabawy dla młodzieży, spotkania rodziców ze specjalistami od wychowania oraz wiele innych. Dodatkowo co roku organizowane są turnusy zdrowotne dla dzieci w okresie wakacji szkolnych. Bierze w nich udział około 500 dzieci.

Salezjanie na Białorusi prowadzą 5 domów zakonnych, 4 parafie oraz 3 ośrodki młodzieżowe. W żadnej placówce nie ma dużego samochodu typu bus. Odległość między placówkami wynosi od 28 km do 210 km. Wszystkie działania na misji związane są z częstym przemieszczaniem się, transportem młodzieży, zakupami, przewozem sprzętu, materiałów niezbędnych do przygotowania imprez oraz pracą codzienną.

Projekt 730 ma na celu dofinansowanie do zakupu samochodu osobowego typu bus dla wspólnoty księży salezjanów na Białorusi. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zrealizować ten cel. Wspieraj z nami Projekt 730!

Za projekt odpowiada ksiądz Pavel Shcharbitski SDB