Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Warszawa modli się za misje i prześladowanych”. Spotkanie modlitewne odbędzie się 6 maja 2019 roku w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym przy ul. Korowodu 20 w Warszawie.

Tym razem modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Sri Lanki. W Niedzielę Wielkanocną w zamachach zginęło tam 250 osób. Zamachowcy samobójcy dokonali serii ataków na kościoły i luksusowe hotele. Chrześcijanie zgromadzeni na modlitwie stali się ofiarami okrutnej przemocy. Były to największe ataki w tym kraju od 2009 roku, kiedy to zakończyła się wojna domowa. Sytuacja w kraju jest niestabilna, władze ostrzegają, że może dojść do kolejnych ataków.

Papież Franciszek apeluje o modlitwę i solidarność: „Pragnę ponownie wyrazić moją duchową i ojcowską bliskość z mieszkańcami Sri Lanki. Modlę się za bardzo liczne ofiary i rannych. Proszę wszystkich, aby bez wahania ofiarowali temu umiłowanemu krajowi wszelką niezbędną pomoc”.

Zapraszamy do modlitwy w intencji ofiar, ich rodzin i mieszkańców Sri Lanki. Przyjdź w najbliższy poniedziałek – 6 maja do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i razem z nami módl się o pokój oraz w intencji osób pokrzywdzonych przez ataki terrorystyczne lub włącz się duchowo do akcji. Spotkanie zaczynamy o godzinie 19.00.