18351 zł
cel 18113 zł

109
wspierających

 

Kolonie letnie dla dzieci

Siostry salezjanki prowadzą w miejscowości Haisyn małe przykościelne oratorium dla dzieci i młodzieży. Misjonarki chcą zorganizować kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Niestety, na ten cel brakuje środków finansowych. Dołącz do zbiórki i wspólnie z nami wspieraj Projekt 556!

Misja w miejscowości Haisyn na Ukrainie powstała pod koniec 2018 roku. Misjonarki rozpoczęły swoją pracę w tej niewielkiej miejscowości liczącej niewiele ponad 25 tys. od zorganizowania oratorium przykościelnego dla najmłodszych.

Haisyn jest miastem bardzo biednym zarówno moralnie jak i materialnie, a także nie posiada środków dla rozwoju intelektualnego ani kulturalnego dla dzieci i młodzieży. Jednym z niewielu miejsc, gdzie miejscowa młodzież może spędzić czas wolny jest oratorium, które prowadzą siostry.

Misjonarki pragną zorganizować 10 dniowe kolonie letnie dla 30 dzieci i młodzieży w Ośrodku Wypoczynkowym w mieście Hajworonie przy katolickiej parafii. Większość dzieci, których misjonarki chcą wysłać na kolonie pochodzą z rodzin biednych. Niestety, na organizację zajęć dla dzieci w okresie letnim brakuje pieniędzy. Każdy z nas może pomóc w organizacji kolonii letnich dla dzieci z Haisyn. Wspieraj z nami Projekt 566!

 Odpowiedzialna za projekt: s. Anna Zainchkowska FMA