8600 zł
cel 8600 zł

26
wspierających

 

Naprawa samochodu

 

Jeden z księży z parafii z Malawi niedawno miał wypadek samochodowy. Kierującemu na szczęście nic się nie stało, jednak pojazd został poważnie uszkodzony. Praca misjonarza wymaga częstych wyjazdów do odległych wiosek. Samochód jest niezbędnym narzędziem pracy. Salezjanie z Nkhotakota uzbierali część pieniędzy na naprawę, jednak by można było dokonać napraw brakuje wciąż funduszy. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wesprzyj Projekt 564!

Główna droga łącząca Nkhotakota z Salima jest w bardzo złym stanie. Ulewne deszcze zniszczyły nawierzchnię oraz pobocza. Podróżowanie jest bardzo niebezpieczne, jednak konieczne. Na początku grudnia 2018, misjonarz, wracając z Lilongwe, uderzył w słup przy drodze ponieważ ciężarówka jadąca z naprzeciwka zajechała mu drogę. W wyniku uderzenia przód samochodu został uszkodzony. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety samochód został poważnie uszkodzony i obecnie nie nadaje się do użytku. To bardzo skomplikowało pracę pastoralną. Parafia rozciąga się na dużym obszarze. Bez możliwości szybkiego przemieszczania się nie ma możliwości efektywnie sprawować sakramenty. Konieczna jest szybka naprawa samochodu by znów można sprawnie czynić posługę misyjną w odległych zakątkach parafii.

Całkowity koszt naprawy przewyższa możliwości finansowe misjonarzy. Brakuje 8600 PLN. Niestety księża nie są w stanie opłacić w całości naprawy, gdyż parafia nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Codzienne opłaty w tym płacenie rachunków, wypłaty, wyżywienie obejmują znaczną część budżetu parafii.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 564!

Za projekt odpowiada ksiądz Józef Czerwiński SDB