75160 zł
cel 71904 zł

589
wspierających

 

Dofinansowanie operacji rąk i nóg Lazarusa z Sudanu

 

Lazarus urodził się z nierozwiniętymi w pełni kończynami. Jedyną szansą na lepsze życie chłopca jest przeprowadzenie operacji oraz leczenie rehabilitacyjne. Dołącz do zbiórki i wspieraj Projekt 556!

Lazarus to jeden z podopiecznych sióstr salezjanek w Sudanie. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą kończyn. Pochodzi z bardzo biednej rodziny. Rodziców nie stać na sfinansowanie bardzo skomplikowanej operacji rąk i nóg. W szkole chłopiec wyróżnia się inteligencją i jest bardzo zaangażowany w to, co robi.

Szansą na odzyskanie przez Lazarusa częściowej sprawności fizycznej jest zabieg chirurgiczny. Po niej konieczna będzie rehabilitacja i zakup protez. Niestety, mimo szczerych chęci i ogromnego zaangażowania ze strony misjonarek, nie są one w stanie w pełni pokryć kosztów tak skomplikowanego zabiegu.

Siostry salezjanki z placówki misyjnej Shajara Dar Mariam w miejscowości Khartoum w Sudanie prowadzą przedszkole, szkołę podstawową oraz oratorium. Na misji przebywa obecnie ponad 500 podopiecznych. Placówka objęta jest programem Adopcji na Odległość. Siostry zapewniają najmłodszym podopiecznym wyżywienie oraz leczenie. Część uczniów ma zapewnione również mundurki szkolne. Mamy z małymi dziećmi otrzymują od sióstr mleko i żywność.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu! Wesprzyj Projekt 556!

Za projekt odpowiada siostra Teresa Roszkowska FMA

A tak bawi się i tańczy Lazarus